Naujienos apie įmonę

ATMeye.iQᴺᴳ, VCP Pro ir QR-Pay – BS/2 darbuotojai iš 8 šalių dalyvavo mokymuose apie naujos kartos programinius sprendimus bankams

Baigėsi savaitę trukusi BS/2 darbuotojų stažuotė. Įmonės specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Sakartvelo, Azerbaidžano, Kazachstano, Kirgizijos ir Uzbekistano dalyvavo mokymuose Vilniuje, kur įsikūręs pagrindinis įmonių grupės „Penki kontinentai“ biuras.

Susirinkusieji aptarė BS/2 ir partnerės „Diebold Nixdorf“ programinės įrangos produktų funkcijas, išbandė mažmeninės prekybos ir kasų įrangą, lankėsi „Teltonika“ technologijų centre, dalyvavo lyderystės,  pardavimų ir projektų valdymo mokymuose, apibendrino praėjusių metų rezultatus.

Savitarnos įrenginių tinklų modernizavimas

Pasaulinėje rinkoje auga savitarnos įrenginių tinklo modernizavimo poreikis. Finansų institucijos, siekdamos išlikti konkurencingos ir atitikti klientų lūkesčius, senesnius bankomatus keičia technologiškai pažangesniais. Tai patvirtina ir BS/2 patirtis: 2022 metais bankai susidomėjo „Diebold Nixdorf“ naujausios serijos „DN Series“ įrenginiais ir jiems skirtais programiniais produktais.

Atnaujinę bankinę įrangą, Baltijos šalių bankai pradėjo siūlyti klientams modernias, kokybiškas paslaugas. Siekiant užtikrinti sklandų, nepertraukiamą šių įrenginių veikimą ir išlaikyti aukštus aptarnavimo standartus, techninė pagalba yra ypač svarbi, o mes šioje srityje turime ką pasiūlyti. Be to, Baltijos šalių rinkai siūlysime grynųjų pinigų skaičiavimo bei rūšiavimo įrangą ir programinius sprendimus, kurie padės finansų įstaigoms pagerinti grynųjų pinigų apdorojimo tikslumą ir greitį,

– planais dalijosi BS/2 įmonės Latvijoje direktorius Jaroslavs Pupins

Dar du itin svarbūs 2022 m. projektai: Moldovos banko „Victoriabank“ ir Uzbekistano banko „Ipak Yuli“ savitarnos įrenginių tinklų plėtra.

Vaizdo stebėsena ir analizė bankomatų saugumui užtikrinti

Finansų institucijos diegia papildomas savitarnos įrenginių funkcijas, kad padidintų jų saugumą. Paklausiausias iš BS/2 programinių produktų 2022 metais – sistema ATMeye.iQNG (New Generation), sauganti nuo bankomatų sukčiavimo atvejų ir atakų, taip pat padedanti greičiau spręsti ginčus su klientais.

Sistema „ATMeye.iQ“ sėkmingai naudojama Estijoje, o šiuo metu mūsų prioritetas – sklandžiai pereiti prie atnaujintos šio produkto versijos. Siekiame savo klientams teikti išskirtines paslaugas ir tuo išsiskirti iš konkurentų,

– sakė „BS/2 Estonia“ vykdomasis direktorius Rene Talts.

Bankomatų gamintojų asociacijos (ATMIA) atlikto tyrimo duomenimis, savitarnos įrenginiai visame pasaulyje per mėnesį vidutiniškai patiria daugiau nei 1 000 atakų. Rezultatai taip pat parodė, kad dažniausi sukčiavimo atvejai yra banko kortelės duomenų vagystė (kai įtaisius į bankomato kortelės skaitytuvą tam tikrą įtaisą nuskaitoma kortelės magnetinėje juostoje saugoma informacija (angl. „skimming“) ir kortelės vagystė bankomate (kai naudojant tam tikras priemones kortelė įstrigdoma bankomate ir klientas būna priverstas ją ten palikti).

Kai buvo įgyvendinta galimybė iš bankomatų išsiimti grynuosius pinigus be kortelės, išaugo įsilaužimų į bankomatus skaičius. Naudodamiesi vaizdo stebėjimo galimybe ir duomenų analize, bankai mažina tokių atakų skaičių ir stiprina bankomatų saugumą.

Naujos kartos programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ pristatymo metu BS/2 įmonių atstovai sužinojo apie papildomas sprendimo funkcijas, tarp jų – supaprastinti klientų ginčų sprendimo procesą.

Bekontaktis klientų aptarnavimas 24 val. per parą, 7 d. per sav.

Skaitmenizavimas skatina bankus investuoti į technologijas, sudarančias galimybę priimti bekontakčius atsiskaitymus ir atlikti įvairias bankines operacijas be kasininko pagalbos.

Tai – galimybė atsiskaityti už komunalines paslaugas; susimokėti paskolas, mokesčius ar baudas; įsigyti elektroninius bilietus; įskaityti pinigus į sąskaitą, pasikeisti valiutą. BS/2 sukūrė visapusį programinį sprendimą „Payments.iQ“, kuris padeda vieną savitarnos įrenginį paversti visą parą veikiančiu klientų aptarnavimo centru.

Taikant šį programinį produktą, Moldovos banko savitarnos įrenginiuose buvo įgyvendinti 7 mokėjimo scenarijai ir teikiama 700 paslaugų.

Pažangi grynųjų pinigų judėjimo valdymo technologija

2022 m. išaugo grynųjų pinigų judėjimo valdymo programinio sprendimo „Cash Management.iQ“ paklausa. Ši sistema padeda bankams::

  • efektyviai organizuoti inkasavimą
  • kontroliuoti grynųjų pinigų balansą saugyklose, bankų filialuose ir bankomatuose
  • prognozuoti grynųjų pinigų ir konkrečių jų nominalų poreikį
  • optimizuoti kasų operacijų procesus

Dar vienas pranašumas – lengva integracija su esamomis sistemomis ir verslo procesais. Be to, programa realiuoju laiku teikia duomenis ir atlieka analizę, kuri yra svarbi norint priimti pagrįstus sprendimus.

Įdiegusios šį sprendimą, finansų įstaigos sutrumpino grynųjų pinigų apdorojimo procesą ir sumažino jo išlaidas.

Vienas iš paskutinių sėkmingo „Сash Management.iQ“ diegimo pavyzdžių – projektas, įgyvendintas Uzbekistano bankiniame sektoriuje.  Nuo 2015 m. šis produktas sėkmingai naudojamas Sakartvele.

Tarp Sakartvelo bankų egzistuoja didelė konkurencija. Kiekvienas iš jų siekia būti geresnis, pralenkti vienas kitą. Jie nori diegti naujas, šiuolaikiškas technologijas ir kreipiasi pagalbos į mus. Mes iš savo pusės ieškome, kaip jų norus įgyvendinti praktiškai. Taigi daugelis BS/2 gaminių iš pradžių buvo išbandyti čia, o vėliau išpopuliarėjo visame pasaulyje. Artimiausiu metu planuojame stiprinti mažmeninės prekybos kryptį, sekdami kolegų iš Azerbaidžano, Baku, pavyzdžiu,

– pasakojo „BS/2 Georgia“ techninis direktorius Nikoloz Kukujanov.

Atsiskaitymo mokėjimo terminalais paklausa

Kalbėdamas apie verslo plėtros perspektyvas, BS/2 įmonės Azerbaidžane direktorius Ilgar Hasanov atkreipė dėmesį į atsiskaitymų mokėjimo terminalais populiarėjimą. Pirkėjai vis dažniau nori atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, o ne grynaisiais pinigais, todėl auga atsiskaitymai kortelių skaitytuvais bei šio tipo paslaugų poreikis tarp verslininkų.

„ASHBURN International“, kuri kartu su BS/2 priklauso  „Penkių kontinentų“ įmonių grupei, siūlo mokėjimų infrastruktūrą ir programinę sistemą „TransLink.iQ“, skirtą valdyti mokėjimo terminalų tinklą, stebėti mokėjimo operacijas ir perduoti fiskalinius duomenis.


„ASHBURN International“ vykdomasis direktorius Žoržas Šarafanovičius

Apibendrindami stažuotės rezultatus, dalyviai teigiamai įvertino galimybę keistis patirtimi ir išsamiau sužinoti apie BS/2 sprendimų įgyvendinimą kituose regionuose. Pagrindinė išvada: svarbu būti orientuotam į klientus ir tiksliai žinoti jų poreikius, taip pat nuolat palaikyti ryšį su produktų kūrėjais. Būtent toks požiūris veda prie visoms pusėms sėkmingo rezultato.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti