Naujienos apie įmonę

BS/2 Kazachstane pristatė naujos kartos programinius sprendimus


Spalio 17–18 d. Kazachstane, Almatoje, vyko tarptautinis PLUS forumas „Fintech be sienų. Skaitmeninė Eurazija“. Jame BS/2 pirmą kartą pristatė savo atnaujintus produktus, skirtus bankiniam sektoriui. Tai naujos kartos vaizdo stebėsenos ir klientų ginčų sprendimo sistema „ATMeye.iQᴺᴳ“, atnaujinta mokėjimų bankomatuose sistema „Payments.iQᴺᴳ“ ir dar visiškai naujas produktas – sprendimų priėmimo sistema „DS Center.iQ“.

Programiniai sprendimai, nešantys bankams papildomų pajamų

BS/2 aktyviai prisideda prie bankinių savitarnos kanalų plėtros. Siekdama šio tikslo, bendrovė skatina naudoti daugiafunkcius bankomatus su į juos įdiegta modernia naujos kartos programine įranga. Pasak BS/2 generalinio direktoriaus pavaduotojo strateginių krypčių plėtrai Kirillo Ovsiannikovo, inovacijos turėtų ne tik išplėsti bankų sistemos funkcionalumą, bet ir pagerinti jos efektyvumą, užtikrinti pelningumą ir finansinį stabilumą.

Kirill Ovsiannikov, BS/2 generalinio direktoriaus pavaduotojas strateginių krypčių plėtrai:

Suprantame, kad net naudojant pažangiausius produktus svarbu nuolat atnaujinti technologijų bazę, naudojamą programinei įrangai kurti ir palaikyti. Be to, norint padidinti projekto pelningumą, būtina plėsti programinių sprendimų funkcionalumą ir jų įdiegimo greitį. PLUS forume pristatėme savo produktus, patobulintus pagal visiškai pakeistą filosofiją. Pavyzdžiui, atnaujinta „Payments.iQ“ yra visapusė platforma, galinti ne tik pagerinti įrenginių funkcionalumą, bet ir užtikrinti viso įrenginių tinklo veikimo skaidrumą ir pamatuojamą atsipirkimo laiką.

Kazachstano bankai jau yra susipažinę su ankstesnėmis BS/2 programinės įrangos versijomis. Pavyzdžiui, seniausias šalies bankas „Halyk Bank“ naudojasi sistema „ATMeye.iQ“ ir kai kuriais „Payments.iQ“ funkcionalumais.

Atnaujinta programinė įranga padės finansinėms organizacijoms gerinti klientų aptarnavimo kokybę ir pagerinti darbuotojų veiklą.

Nauja „ATMeye.iQ“ versija pasirodė 2023 m. pradžioje. Šis sprendimas padeda greitai ir efektyviai spręsti ginčus su klientais, taip pat užtikrina savitarnos įrenginių stebėseną ir saugumą.
Viena iš naujų versijos savybių – tai, kad sistemą galima įdiegti per internetą, ji gali būti ir vietiniame, ir virtualiame serveryje. Įdiegimas trunka vos kelias minutes ir nereikalauja specialių įgūdžių.

„DS Center.iQ“ – efektyviems verslo sprendimams priimti

Pagrindinė naujovė, kurią BS/2 pristatė Almatoje – „DS Center.iQ“. Tai sprendimų priėmimo sistema, sudaranti galimybę patogiai unifikuoti ir integruoti iš įvairių šaltinių gautus duomenis.
Sparčiai kintančiomis verslo sąlygomis šiuolaikiniai bankai ir finansinių paslaugų teikėjai susiduria su augančiu duomenų srautu ir dėl jo kylančiomis problemomis, kai tenka priimti svarbius sprendimus. Tuomet sprendimų priėmimo sistema tampa neatsiejama infrastruktūros dalimi. Duomenų integravimas, taikant „DS Center.iQ“, supaprastina informacijos analizės ir apdorojimo procesą.

Naudodamiesi sistema, skirtingų lygių vadovai gali greitai pasidaryti reikiamas išvadas ir sutelkti dėmesį į strateginių sprendimų priėmimą. „DS Center.iQ“ vartotojai gali numatyti situaciją keliais žingsniais į priekį ir veikti efektyviau. Pvz., naudojantis sistema, galima sekti visus turimus informacinius šaltinius, gauti lyginamąsias įvairių rodiklių vertes, numatyti organizacijos pajamas, kurios būtų pasiekiamos diegiant naujas technologijas, taip pat apsvarstyti priimtinus alternatyvius sprendimus.

„DS Center.iQ“ taip pat gali praversti, siekiant išsiaiškinti klientų poreikius ir sumažinti galimas rizikas. Duomenų analizė padeda suprasti klientų pageidavimus ir elgesį, o atsižvelgiant į tai galima pasiūlyti jiems individualizuotas paslaugas, taip pagerinant bendrą paslaugų kokybę.

Išmanieji bankomatai (Smart ATM) keičia požiūrį į klientų aptarnavimą

PLUS forumo programa apėmė temas, susijusias su tolimesne FinTech plėtra, vyriausybės paslaugomis, elektronine prekyba ir mokėjimų verslu. Iš viso renginyje dalyvavo daugiau nei 1 000 žmonių, pranešimus skaitė daugiau nei 50 pranešėjų.
BS/2 generalinio direktoriaus pavaduotojas strateginių krypčių plėtrai Kirill Ovsiannikov kartu su Uzbekistano banko „Kapitalbank“ Verslo techninės priežiūros skyriaus vadovu Denisu Kokhaevu forume papasakojo apie bendrą bankomatų tinklo modernizavimo projektą.

Pranešėjai ypatingą dėmesį skyrė programiniams sprendimams, kurie padeda gauti papildomų pajamų ir kartu pagerinti klientų patirtį.
Pavyzdžiui, savitarnos įrenginiai gali būti naudojami pasikeisti valiutoms. Programinis sprendimas „FCX.iQ“ automatizuoja valiutų kursų, komisinių ir valiutų porų nustatymą. Tai taupo laiką ir optimizuoja operatorių darbą. Be to, mokėjimų priėmimo sistema „Payments.iQ“ išplečia bankomatų funkcionalumą papildomomis galimybėmis: per bankomatą tuomet galima susimokėti mokesčius, baudas, atsiskaityti už komunalines paslaugas, įsigyti bilietų, papildyti sąskaitas.

2023 m. vasarą BS/2 ir „Kapitalbank“ pasirašė strateginės partnerystės memorandumą. Bendradarbiavimo dėka daugiau nei 1,6 milijono banko klientų turės patogią prieigą prie finansinių paslaugų, nes banko savitarnos įrenginių tinklas pasipildys net 750-ia naujų modernių „DN Series“ įrenginių.

Bankinių įrenginių tinklo transformacija, naudojant modernią įrangą

Savo stende parodoje BS/2 tradiciškai pristatė daug technologinių naujovių. Tarp jų – šiuolaikiniai „Diebold Nixdorf“ įrenginiai „DN Series 200H“ ir „DN Series 400V“, turintys grynųjų pinigų recirkuliacijos sistemą. Šie įrenginiai vienos operacijos metu gali apdoroti iki 300-ų keturių skirtingų nominalų banknotų. Dėl didelio efektyvumo šie bankomatų modeliai ypač tinka ten, kur sutinkamas didelis žmonių srautas. Papildoma nauda – juos naudojant rečiau prireikia inkasacijų, dėl to sumažėja išlaidos.

Forumo dalyvius sudomino išskirtinis 200H modelis su dideliu, 23,8 colių, monitoriumi, kuris suteikia daugiau komforto. Ryškus ekranas aiškiau atvaizduoja grafinius elementus, o speciali danga apsaugo konfidencialią informaciją, kad ji nebūtų matoma stebint iš šono.

BS/2 specialistai taip pat pademonstravo „Diebold Nixdorf“ programinės įrangos sprendimų VCP galimybes savitarnos įrenginiuose. „VCP-Lite“ ir „VCP-Pro“ optimizuoja bankomatų valdymą ir pagerina klientų patirtį.

Anna Pankratz, „Diebold Nixdorf“ Azijos bei Ramiojo vandenyno, Centrinės bei Rytų Europos regionų partnerystės pardavimų plėtros direktorė:

Bankai siekia ne tik užsidirbti iš bankomatų, bet ir išnaudoti juos kaip papildomą ryšio su klientais kanalą, taip pat teikti per juos įvairias papildomas paslaugas. Siūlome modernią savitarnos įrangą,  atliekančią daugybę funkcijų, į kurią įdiegti pažangūs programiniai sprendimai. BS/2 ir „Diebold Nixdorf“ sukuria savotišką tiltą tarp fizinio ir skaitmeninio pasaulių, formuodami „Phygital“ („Physical + digital“) koncepciją, kai klientams suteikiama galimybė naudotis pažangiomis finansinėmis paslaugomis.

Be to, Almatoje vykusioje parodoje, BS/2 stende, pirmą kartą buvo galima pamatyti pažangius „MAGNER International“, „South Automation“ ir „SmartTec“ gamintojų grynųjų pinigų skaičiavimo ir rūšiavimo įrangos modelius.

2023 m. BS/2 tapo išskirtine Vokietijos gamintojo „South Automation“ platintoja Kazachstane ir sudarė partnerystės sutartį su JAV įmone „Magner International“ dėl grynųjų pinigų skaičiavimo bei rūšiavimo įrangos tiekimo.

„ASHBURN International“ renginyje pristatė „SUNMI P2“ ir „Ingenico“ mokėjimo įrenginių liniją. Įmonės atstovai papasakojo apie mokėjimo terminalų (EFTPOS) veiklą valdančią sistemą „TransLink.iQ“, kuri užtikrina patikimą mokėjimo operacijų paskirstymą ir suteikia galimybę stebėti viso mokėjimo įrenginių tinklo darbą nuotoliniu būdu.

Šis sprendimas taip pat išplečia atsiskaitymo įrenginių funkcijas papildomomis galimybėmis. „TransLink.iQ“ sėkmingai naudojamas Lietuvoje, Sakartvele, Moldovoje, Azerbaidžane, Kazachstane, Uzbekistane ir Turkmėnistane.

Bankinių inovacijų diegimas Centrinėje Azijoje

PLUS forume dalyvavo ne tik Kazachstano bankų delegacijos, bet ir Uzbekistano, Azerbaidžano, Sakartvelo, Kirgizijos bei kt. finansinių organizacijų ir mokėjimo duomenų apdorojimo centrų atstovai. Tai pagrindiniai regionai, kuriuose veikia „Penkių kontinentų“ grupės įmonės BS/2 ir „ASHBURN International“.

Dalyvavimas PLUS forume Almatoje BS/2 buvo ypač svarbus. Įmonė buvo pagrindinė renginio rėmėja. BS/2 šioje šalyje turi įsteigusi antrinę bendrovę „BS/2 Kazakhstan“, kuri gruodžio mėnesį švęs savo 15 metų jubiliejų. Tai didžiausia įmonės atstovybė Centrinėje Azijoje, turinti daugiau nei 80 darbuotojų ir 24 filialus visoje šalyje.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti