Naujienos apie įmonę

BS/2 ir „Kapitalbank“ susitarė plėsti savitarnos įrenginių tinklą Uzbekistane

Didžiausias komercinis Uzbekistano bankas „Kapitalbank“ pasirašė strateginės partnerystės susitarimą su įmone BS/2. Partneriai drauge sieks gerinti bankinių paslaugų prieinamumą ir patogumą, plečiant bankomatų tinklą.

Sutartį pasirašė „Kapitalbank“ pirmasis valdybos pirmininko pavaduotojas Sardor Ismailov ir „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas, BS/2 gen. direktorius, Idrakas Dadašovas birželio 21–22 d. Taškente vykusio tarptautinio forumo „FinTech, bankai ir mažmeninė prekyba“ metu.

„Kapitalbank“ ir BS/2 jau turi bendrų projektų įgyvendinimo patirties. Pernai bankas įsigijo iš BS/2 150 šiuolaikinių „Diebold Nixdorf“ bankomatų, pasirinkdamas naujausios serijos „DN Series“ modelį su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema DN200H. Šis bankomato modelis yra gavęs apdovanojimą „Red Dot Award“ už geriausią pramoninį dizainą. Numatoma, kad jis pakeis kitų gamintojų bankomatus bei mokėjimo kioskus, kuriuos bankas naudojo iki šiol ir užtikrins klientams patikimesnį grynųjų pinigų išdavimą ir kitų operacijų atlikimą.

Į savitarnos įrenginius bus įdiegtas BS/2 programinis sprendimas „Payments.iQ“ su moduliais „FCX.iQ“ ir „QR-Pay“, taip pat „Diebold Nixdorf“ programinė įranga „VCP-Lite“ . Tai sudarys galimybę bankomatuose pasikeisti valiutą, susimokėti paskolas, papildyti sąskaitas, susimokėti už telefono ryšio paslaugas. Ir tam netgi nebus būtina banko kortelė.

Be to, „Kapitalbank“ – vienas pirmųjų BS/2 klientų, kuris ruošiasi įdiegti savo savitarnos įrenginiuose naujos kartos sistemą „ATMeye.iQ“.

Atnaujinta vaizdo apsaugos ir klientų ginčų sprendimo sistemos versija pasirodė 2023 m. pradžioje. „ATMeye.iQᴺᴳ“ išlaikė ankstesnės versijos privalumus ir buvo papildyta naujomis funkcijomis: galimybe prieiti prie sistemos per interneto naršyklę, sinchronizuoti nuotraukas ir vaizdo įrašus su klientų bankomate atliktomis operacijomis, galimybe peržiūrėti bankomato ekrano vaizdą per nuotolį, gauti informuojančias žinutes, galimybe kurti lanksčias analitines ataskaitas.

Susitarimas tarp banko ir BS/2 įsigaliojo š. m. birželio 21 d. ir galios trejus metus.

Idrakas Dadašovas, „Penki kontinentai“ grupės valdybos pirmininkas:

Pasirašėme memorandumą su išskirtiniu savo partneriu, kuris inovatyvių sprendimų rinkoje užima lyderio poziciją. Šiuo susitarimu užtikriname, kad pristatysime bankui šiuolaikiškiausią bankinę įrangą ir programinius produktus. Didžiuojuosi savo ekspertų, analitikų ir kūrėjų komanda, kurios dėka galime padėti plėtoti šiuolaikines bankines paslaugas ir gerinti klientų patirtį. Su džiaugsmu pasirašau šį dokumentą ir linkiu „Kapitalbank“ toliau klestėti.

Šalys nusprendė drauge įgyvendinti šiuos veiksmus:

  • Išplėsti „Kapitalbank“ automatizuotų bankinių paslaugų teikimo centrų skaičių, naudojant šiuolaikinius bankomatus, atliekančius grynųjų pinigų recirkuliacijos funkciją;
  • Įdiegti naują programinę įrangą, kuri išplėstų bankomatų funkcijas;
  • Užtikrinti kompleksinę „Kapitalbank“ bankomatų tinklo stebėseną: stebėti jų techninius parametrus, kontroliuoti saugumą, sekti bankomatuose esančių grynųjų pinigų skaičių.

Sardor Ismailov, pirmasis „Kapitalbank“ valdybos pirmininko pavaduotojas:

Įdiegę naujus savitarnos įrenginius su specializuota programine įranga ir taikydami analitines priemones, tikimės pasiekti puikių rezultatų. Esu įsitikinęs, kad bendradarbiavimas su BS/2 bus abipusiai naudingas. Dar vienas svarbus susitarimas – įgyvendinti fizinės prieigos prie bankomatų seifo ir techninės dalies kontrolę, išduodant bankomatų inžinieriams asmeninius raktus ir vienkartinius prieigos kodus.

2023 m. gegužę „Kapitalbank“ specialistai sėmėsi „DN Series“ bankomatų techninės priežiūros žinių BS/2 kompetencijų centre Vilniuje. Mokymų dalyviai susipažino su šių bankomatų integruoto modulio RM4H techninėmis savybėmis bei funkcionalumu ir su savitarnos įrenginiams skirtais BS/2 programiniais produktais: „ATMeye.iQᴺᴳ“, „Сash Management.iQ“, „Payments.iQ“ ir „FCX.iQ“. Įgiję naujų žinių ir įgūdžių, banko specialistai yra pasirengę efektyviai valdyti ir prižiūrėti bankomatų tinklą, o savo klientams teikti kokybiškas ir patikimas bankinės savitarnos paslaugas.

Apie įmonę:

Įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti BS/2 yra įsikūrusi Lietuvoje, Vilniuje, ir turi atstovybes dar 7-iose šalyse. Daugiau nei 25 metus įmonė kuria ir diegia specializuotą programinę įrangą bei technologinius sprendimus bankams, finansų įstaigoms ir prekybos bei paslaugų įmonėms, teikia konsultavimo, mokymo ir užsakomąsias paslaugas.

BS/2 – oficiali stambiausios bankinės įrangos gamintojos „Diebold Nixdorf“ atstovė Rytų Europoje, Centrinėje Azijoje ir Kaukaze. Pagrindinė įmonės misija – aktyviai plėsti bankinius savitarnos kanalus. BS/2 yra įdiegusi daugiau nei 100 000 programinės įrangos licencijų daugiau nei 85 pasaulio šalyse.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti