Biometrinės technologijos finansų sektoriui

Biometrijos technologijos kasmet vis labiau populiarėja. Biometrijos sistemų rinka 2016 m. sudarė daugiau nei 2,3 mlrd. dolerių. Analitikai prognozuoja, kad 2025 m. ji išaugs iki daugiau nei 15, 1 mlrd. dolerių.

Šios technologijos labiausiai paklausios finansų, gynybos, sveikatos apsaugos, mažmeninės prekybos sektoriuose. Agentūros „Find Biometrics“ duomenimis, artimiausiais metais biometrijos sistemos bus pradėtos aktyviai naudoti būtent komerciniais tikslais.

Dar prieš keletą, siekiant pritraukti klientų dėmesį, bankams užtekdavo pasiūlyti pigių produktų ir paslaugų. Šiandien situacija sparčiai keičiasi, klientai vis labiau vertina patogumą ir patikimumą.

Biometrinės technologijos tampa viena iš svarbių priemonių, padedančių įgyvendinti orientavimosi į kliento poreikius koncepciją, užtikrinti saugias finansines operacijas  ir paspartinti klientų aptarnavimo procesą tiek tradiciniuose bankų filialuose, tiek ir nuotoliniu būdu.

Dažniausiai finansų sektoriuje naudojami biometrinių duomenų tipai yra veido atvaizdai, pirštų atspaudai, delno linijų ir akies rainelės raštas.

Šie duomenys gali būti naudojami identifikuoti klientams internetinėje bankininkystėje, suteikiant prieigą prie finansinių paslaugų savitarnos įrenginiuose ir banko skyriuose, taip pat norint atsidaryti seifą.

Bankininkystės sektoriuje populiariausia dvipakopė identifikacija, kai klientas atpažįstamas naudojant PIN kodą arba vienkartinį slaptažodį ir biometrinius duomenis, užtikrinančius aukščiausio lygio duomenų saugumą ir prieigos kontrolę.

 

 

Optimizavimo sritys

Duomenų apsauga

Aptarnavimo procesų optimizavimas

Klientų aptarnavimo kokybės gerinimas

Saugi prieiga prie asmeninių duomenų

„Verizon“ duomenimis, 2017 m. 81 proc. visame pasaulyje pasitaikiusių duomenų nutekėjimo atvejų įvyko dėl netinkamo paskyrų naudojimo, įskaitant pavogtus ar per silpnus slaptažodžius.

Kasmet auga tokių atvejų skaičius ir dėl jų patiriamos išlaidos. Bankai turėtų susirūpinti, kaip užtikrinti klientų duomenų saugumą ir išvengti nuostolių, susijusių su neteisėtu duomenų naudojimu.

Vienas iš patikimiausių vartotojų autentifikavimo būdų yra biometrija. Biometrinių duomenų neįmanoma padirbti, pavogti arba kitaip naudoti be jų savininko žinios.

Biometrinių duomenų naudojimas vartotojams atpažinti savitarnos įrenginiuose užtikrina aukštą saugumo lygį atliekamų operacijų metu. Be to, vartotojams nebūtina nešiotis mokėjimo priemonių, įsiminti slaptažodžių ar mokėjimo kortelių PIN kodų. Taip sutrumpėja ir savitarnos įrenginiu atliekamų operacijų laikas.

Vidinių duomenų ir sistemų apsauga

Sukčiavimas  įmonių viduje ir nelegali prieiga prie duomenų per darbuotojų paskyras yra opios finansų įstaigų problemos visame pasaulyje.

Bankai, ieškodami sprendimų, galinčių apsaugoti jų vidinę duomenų infrastruktūrą, vis dažniau renkasi biometrines technologijas. Šiuo metu apie 30 proc. visų bankinio sektoriaus biometrinių sistemų naudojamos įmonių vidiniams tikslams.

Kai darbuotojams atpažinti naudojamos biometrinės technologijos, užtikrinamas būtinas  duomenų saugumas ir kontroliuojama prieiga prie jautrios informacijos.  Tai suteikia plačias galimybes kontroliuoti visos finansų įstaigos darbuotojų darbą.

Klientų pažinimo politika

Daugybėje šalių, norint įgyvendinti finansinę veiklą, reguliatorius reikalauja laikytis klientų pažinimo politikos (angl. „Know your customer“), nes tai padeda stabdyti pinigų plovimą, teroristų finansavimą ir mokesčių vengimą.

Taikant specializuotus programinius sprendimus, užtikrinančius vartotojų atpažinimą ir autentifikavimą pagal biometrinius duomenis, galima ne tik sėkmingai laikytis klientų pažinimo politikos reikalavimų, bet ir garantuoti finansinių operacijų apsaugą.

Privalumai

Saugi vartotojų identifikacija ir autorizacija

Prieigos prie duomenų kontrolė

Darbuotojų veiksmų kontrolė

Susiję produktai

Naujienos

Užsisakyti