Naujienos apie įmonę

„EuroCIS 2024“: kaip dirbtinis intelektas keičia mažmeninę prekybą

Vasario pabaigoje Vokietijoje vyko mažmeninės prekybos sprendimų paroda „EuroCIS 2024“. Per tris parodos dienas ekspoziciją Diuseldorfe aplankė daugiau nei 13 500 žmonių iš 95 šalių. Daugiau nei 475 įmonės pristatė savo mažmeninės prekybos įrangą ir programinius sprendimus. Tarp jų buvo ir BS/2 bei „ASHBURN International“ partneriai: „Diebold Nixdorf“, „Bizerba“, „Zebra“, „Datalogic“, „Ingenico“, „Verifone“ ir SUNMI.

Parodoje buvo pristatyta didelė prekybos centrams skirtos įrangos įvairovė, pažangios EFTPOS sistemos, išmanieji pirkinių krepšeliai, interaktyvūs kioskai ir vitrinos, energiją taupantys elektroniniai kainų karuliai, universalūs mokėjimo sprendimai ir kitos naujovės.

Parodos metu BS/2 ir „ASHBURN International“ susitiko su įrangos gamintojais ir tiekėjais, aptarė mažmeninės prekybos pramonės tendencijas.

Dirbtinis intelektas – naujas prekybos variklis

Dirbtinio intelekto pagrindu sukurti sprendimai buvo pagrindinė „EuroCIS 2024“ tema.

Įmonė „Diebold Nixdorf“ pristatė naują sistemą „Vynamic Smart Vision I Shrink Reduction“. Sprendimas paremtas neuroniniais tinklais ir padeda užkirsti kelią vagysčių bei sukčiavimo atvejams tradicinėse ir savitarnos kasose. Vaizdo kamera stebi prekių skenavimo zoną ir naudodama dirbtinį intelektą pastebi:

  • Netyčines klaidas skenavimo metu
  • Jei nuskenuojama tik viena prekė iš kelių
  • Prekes, likusias pirkėjo rankose arba krepšyje
  • Nesumokėtus, bet skenuotas pirkinius
  • Atvejus, kai už vienas prekes sumokama, už kitas – ne
  • Jei pirkėjas išeina iš parduotuvės nesusimokėjęs arba nenuskenavęs prekių
  • Jei naudojamas padirbtas brūkšninis kodas
  • Jei parenkama pigesnės tos pačios rūšies prekės kaina

„Smart Vision“ technologija papildo „Diebold Nixdorf“ sprendimus, skirtus nustatyti pirkėjų amžių, atpažinti prekių rūšis ir įvertinti jų galiojimo laiką. Šių programinių produktų unifikavimas taps vienu iš labiausiai integruotų, didžiulio masto sprendimų prekybos nuostoliams mažinti.

Savitarnos kasos mažmeninėje prekyboje atlieka vis svarbesnį vaidmenį. Statista.com duomenimis, 59 % 18–34 metų amžiaus pirkėjų renkasi savitarnos kasas, jeigu jų yra prekybos salėje.

Technologijos tobulėja. Vis daugiau naudojamų sprendimų pagrįsta neuroniniais tinklais. Artimiausiu metu savitarnos įrenginiai galės veikti kaip visaverčiai prekių parinkimo pagalbininkai.

„Global Industry Analyst Inc.“ prognozėmis, iki 2026 m. pasaulinė savitarnos kasų rinkos dalis išaugs iki 6 mlrd. dolerių.

Emil Musayev, BS/2 Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovas:

Orientacija į klientus yra daugybės mažmeninės prekybos sprendimų pagrindas. Savitarnos įrenginiai turi veikti greitai, be sutrikimų, sverti prekes itin tiksliai, atspėti pirkėjų pageidavimus. Šias funkcijas parduotuvėse jau atlieka dirbtinis intelektas.

Mažmeninės prekybos lyderiai vis labiau supranta didelį savitarnos technologijų potencialą. Tokios įrangos privalumai: taupoma prekybinė erdvė, mažėja personalo išlaikymo sąnaudos, įrangos ekrane galima diegti papildomas rinkodaros ir pirkėjų pritraukimo priemones.

Kokia ta šiuolaikinė parduotuvė

Produktų trūkumo stebėjimas realiuoju laiku, sukčiavimo ir nuostolių mažinimas, internetinių užsakymų vykdymo greitis yra vienos iš svarbiausių mažmeninės prekybos užduočių. Tai rodo „Zebra Global Shopper Study 2023“ apklausos rezultatai. Tyrime dalyvavo mažmeninės prekybos sprendimus priimantys vadybininkai. Parodoje „EuroCIS“ įmonė „Zebra“ pristatė kompleksinę „Modern Store“ sistemą, kuri skirta efektyviai bendradarbiauti su tiekėjais, optimizuoti prekių atsargas sandėliuose ir pardavimo vietose, taip pat pagerinti klientų aptarnavimo kokybę. Ši sistema padeda sumažinti prekių nuostolius ir kontroliuoti personalo darbą.

„Zebra“ žinoma pasaulyje kaip mažmeninės prekybos techninės ir programinės įrangos gamintoja, darbo procesų automatizavimo ir optimizavimo paslaugų teikėja.

Sprendimai su Daiktų interneto (IoT) technologijomis

„Bizerba“ šiemetinėje parodoje sutelkė dėmesį į skaitmenines technologijas, skirtas efektyviai kliento sąveikai su prekėmis ir prekių ženklais.

Įmonė pristatė savo intelektualius įrenginius prekėms sverti. Tai K3 ir „Q1 plus“ serijų modeliai, daugiafunkcės „M-Class II Pro“ prekybinės svarstyklės ir maisto pjaustyklės.

„Bizerba“ svarstyklės geba rinkti informaciją apie įsigyjamus pirkinius. Analizuodami jų surinktus duomenis, mažmenininkai gali kurti klientams individualius pasiūlymus.

Jurij Mikuckij, BS/2 Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovo pavaduotojas:

Skaitmeninės paslaugos mažmeninės prekybos tinklams suteikia papildomą vertę. Daugelis mažmenininkų siekia glaudesnio ryšio su vartotojais, kad galėtų jiems pasiūlyti individualizuotą aptarnavimą. Šiame kontekste klientų išmanieji telefonai atlieka svarbų vaidmenį. Naudodamasis parduotuvės mobiliąja programėle, pirkėjas gali gauti individualius pasiūlymus, skenuoti prekių kainas prekybos salėje, pasinaudoti  internetine konsultacija. Nekalbant apie tai, kad visi nuolaidų kuponai, bonusų kaupimas ir dalyvavimas loterijose seniai pritaikyti prie skaitmeninio formato.

Nauji prekių skenavimo sprendimai

Savitarnos sistemų naudojimas mažmeninėje prekyboje sukelia tam tikrų rizikų. Pasitaiko tyčinių ir netyčinių vagysčių. Kartais klientai palieka prekes krepšelyje arba klaidingai perkelia pirkinius į pakavimo zoną jų nepasvėrę ar nenuskenavę kodų, supainioja tos pačios rūšies prekių kodus ir pan. Tokio tipo parduotuvių metiniai nuostoliai siekia daugiau nei šimtą milijardų dolerių per metus.

„EuroCIS 2024“ metu „Datalogic“ pasiūlė, kaip sumažinti tokius nuostolius. Sprendimas – prijungti išorines vaizdo kameras tiesiogiai prie prekių kodų skenerių „Magellan 9600i“ ir „Magellan 9900i“ be jokios papildomos tinklo įrangos.
Taip sukuriama stebėjimo zona, kurioje renkama ir analizuojama informacija apie prekes ir pirkimo procesą prie savitarnos kasos. Toks būdas padeda efektyvinti POS sistemų ir savitarnos įrenginių funkcionalumą, suteikia tikslesnius ir naudingesnius duomenis verslui valdyti.

BIoT technologijos elektroninių atsiskaitymų srityje

SUNMI parodoje „EuroCIS 2024“ pristatė savo 3-iosios kartos mokėjimo įrenginių seriją. Tai mobiliosios ir stacionariosios EFTPOS terminalų versijos, veikiančios „Android“ sistemos pagrindu. Įrenginiai naudojami įvairiose verslo srityse.

Įmonė oficialiai pradėjo BIoT („Business Internet of Things“ – „Verslo daiktų internetas“) strategiją, kai Daiktų internetas taikomas visose veiklos srityse. Pagal šią koncepciją, įmonės ir jų partneriai glaudžiai bendradarbiauja, dalijasi informacija ir sąveikauja tarpusavyje, naudodamiesi naujomis skaitmeninėmis galimybėmis.

SUNMI stende buvo pristatyta atnaujinta SUNMI P3 modelio versija. Šis EFTPOS terminalas išsiskiria inovatyviu dizainu, sparčiu mokėjimų apdorojimu ir įvairiomis papildomomis funkcijomis, pvz., jis gali nuskaityti brūkšninį ar QR kodą, priimti atsiskaitymus per išmaniuosius įrenginius, turi daugialypį jutiklinį ekraną ir kt. Naują modelį planuojama pritaikyti prie „ASHBURN International“ sistemos „TransLink.iQ“ ir įdiegti jame „3in1“ funkcionalumą (įskaitant kasos aparato ir atsiskaitymo programėles bei interneto fiskalizacijos funkciją).

Žoržas Šarafanovičius, „ASHBURN International“ vykdomasis direktorius:

SUNMI – pagrindinis mūsų inovatyvių mokėjimo sprendimų diegimo partneris. Praėjusiais metais įmonė „ASHBURN International“ pardavė daugiau nei 15 tūkst. SUNMI P2 mokėjimo terminalų. Šiais metais mūsų pagrindinis tikslas – ne tik didinti parduodamų mokėjimo terminalų skaičių ir diegti naujus modelius, bet ir papildyti prekių asortimentą kasos ir kitais prekybos įrenginiais.

„EuroCIS 2024“ parodos metu turėjome daugiau nei dešimt svarbių susitikimų su kasos sprendimų tiekėjais, mokėjimo paslaugų teikėjais ir fiskalinės integracijos specialistais. Aptarėme naujausias inovacijas, modernios mokėjimo įrangos galimybes, dalijomės terminalų eksploatavimo patirtimi ir kt. „EuroCIS 2024“ – erdvė, kur prekybininkai ir mokėjimo sprendimų tiekėjai susirenka apsikeisti patirtimi ir aptarti verslo reikalų. Mūsų įmonė veikia prekybos ir bankininkystės pramonės, PCI pramonės ir kasos bei fiskalinių technologijų sąsajoje, o „EuroCIS“ – puiki vieta, jungianti visas šias sritis.

Dar viena naujovė, pristatyta „EuroCIS 2024“ – sprendimas „Super POS“, sukurtas bendradarbiaujant „Qualcomm“ ir SUNMI. Ši sistema veikia tiek „Windows“, tiek „Android“ pagrindu. Mokėjimo terminalai su „Windows“ operacine sistema vis dar plačiai naudojami prekyboje, tačiau „Android“ įrenginių paklausa nuolat auga. „Super POS“ jau pripažintas dideliu proveržiu mažmeninės prekybos srityje.

Apie įmones:

BS/2 – kompleksinės įrangos ir sprendimų tiekėja prekybos pramonei. Įmonė ne tik įgyvendina naujų prekybos centrų projektus, bet ir atlieka esamų objektų rekonstrukciją bei teikia nuolatinį palaikymą.

„ASHBURN International“ – mokėjimo paslaugų teikėja (angl. TSP – „Terminal Service Provider“). Įmonė kuria programinę įrangą, skirtą EFTPOS terminalų tinklui valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, siūlo kompleksines užsakomąsias atsiskaitymų mokėjimų terminalais paslaugas visame pasaulyje.

Susipažinkite su mūsų prekių asortimentu mažmeninės prekybos skyriuje „Mažmeninės prekybos įranga ir sprendimai“ arba susisiekite su mumis dabar!

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti