Naujienos apie įmonę

BS/2 pristatė Uzbekistane apsaugos ir bankinių paslaugų automatizavimo sprendimus


Bankinės veiklos skaitmenizavimas yra viena iš pagrindinių Uzbekistano rinkos tendencijų. Finansinės organizacijos aktyviai diegia naujas technologijas: internetinę ir mobiliąją bankininkystę, biometrinės identifikacijos ir bekontaktes (NFC) technologijas bei kt. Bankai siekia teikti klientams paslaugas šiuolaikiškais ir patogiais būdais.

Būtent dėl šios priežasties Taškente surengtas BS/2 seminaras „Bankomatai: verslas ir saugumas“ sulaukė didelio finansų bendruomenės susidomėjimo. Renginyje dalyvavo daugiau nei 60 dalyvių iš 17-ikos šalies bankų.

BS/2 pasirinko mišrų seminaro formatą: programinių produktų pristatymus papildė aktyvios diskusijos apie šiuolaikinę bankinę įrangą ir jai skirtų specializuotų programinių sprendimų diegimą.

BS/2 rinkos vystymo Uzbekistane vadovas Nikolajs Želnins:

Seminaras buvo unikalus ir naudingas tuo, kad visi pranešimai buvo paremti jau praktiškai įgyvendintais pavyzdžiais. Mes ne tik demonstravome pažangias technologijas, bet ir analizavome naujos įrangos taikymą, žvelgiant iš naudos verslui ir saugumo perspektyvų. Dalyvius itin domino programinės įrangos diegimo patirtis moderniuose savitarnos įrenginiuose. Manau, kad po šio renginio bankai išdrįs aktyviau taikyti inovatyvias technologijas. Seminaras „Bankomatai: verslas ir saugumas“ buvo puiki proga apsikeisti patirtimi ir įgyti naujų praktinių įgūdžių.

„DN Series 400V“ bankomato modelio pristatymas

Seminaro „Bankomatai: verslas ir saugumas“ metu įmonė BS/2 pirmą kartą Uzbekistane pristatė naują bankomato su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema modelį „DN Series 400V“. Šis įrenginys turi padidintą talpą – gali saugoti iki 17 500 banknotų.

Naujasis bankomatas turi inovatyvų 4-osios kartos RM4V modulį, kuris šiuo metu yra patikimiausia grynųjų pinigų recirkuliavimo sistema. Savitarnos įrenginys suteikia galimybę greitai išsiimti ar įnešti didelį banknotų skaičių ir gali vienu metu apdoroti nuo 4 iki 8 skirtingų valiutų.

Seminaro dalyviams buvo paaiškinta, kuo skiriasi RM4V ir RM4H moduliai. Identiškas modulių išdėstymas įrenginio viršutinėje dalyje ir bendra saugumo sistema palengvina naujos įrangos integracijos procesą į jau turimą banko infrastruktūrą. Tai padeda sutrumpinti naujų technologijų diegimo laiką ir sumažinti sąnaudas. Papildomai RM4V modulis gali turėti dvigubas banknotų kasetes, kurių neturėjo RM4H.

Taigi palyginti su RM4H, naujasis modulis RM4V turi didesnę banknotų talpą, suteikia galimybę naudoti daugiau nominalų ir atlieka lankstesnes grynųjų recirkuliacijos funkcijas.

 RM4V Technologijos Privalumai

Seminaro metu pranešimą skaitė ir patirtimi dalijosi Uzbekistano banko „Kapitalbank“ atstovai. 2023 m. bankas pasirašė su BS/2 Strateginės partnerystės memorandumą ir įsigijo didelį skaičių modernių savitarnos įrenginių. Naujuose bankomatuose jau diegiami šiuolaikiški BS/2 programiniai sprendimai, kurių dėka bankomatai tampa visiškai autonomiškais įrenginiais, galinčiais atlikti bankų skyrių funkcijas.

„Kapitalbank“ Verslo techninės priežiūros skyriaus vadovas Denisas Kokhaevas pasidalijo programinių sprendimų „VCP Lite“, „Payments.iQᴺᴳ“ ir „ATMeye.iQᴺᴳ“ diegimo patirtimi.

Pavyzdžiui, į bankomatus įdiegta „Payments.iQᴺᴳ“ sistema, kurią sudaro moduliai „FCX.iQ“ ir „QR-Pay“, leidžia klientams papildyti sąskaitas be kortelės, susimokėti bankomate už telefono ryšio paslaugas, pasikeisti valiutą, atlikti paskolų įmokas ir atlikti kitas bankines operacijas.

Kompleksinis savitarnos įrenginių saugumo užtikrinimas

Renginyje buvo pristatyta naujos kartos sistema „ATMeye.iQᴺᴳ“. Ji padeda operatyviai spręsti klientų skundus ir užtikrina nuolatinę viso bankomatų tinklo stebėseną bei saugumą. Šis produktas sukėlė didelį bankų atstovų susidomėjimą. Jie aktyviai įsitraukė į diskusijas, uždavė daug klausimų.

Renginyje taip pat dalyvavo technologinio BS/2 partnerio, Amerikos įmonės „Sargent & Greenleaf“ (S&G), atstovai. Ekspertai pasidalijo informacija apie S&G projektus ir pademonstravo elektroninių spynų su vienkartiniais prieigos kodais modelius.

Be to, partneriai vedė seminarą, skirtą išmokyti specialistus dirbti su bankomato fizinės prieigos kontrolės sistema, pagrįsta elektroninėmis „S&G A-Series“ spynomis. S&G įranga užtikrina būtiną saugumo lygį bankomatuose tuo metu, kai atliekama inkasacija ir techninės priežiūros ar remonto darbai. Trys Uzbekistano bankai jau sėkmingai naudoja šį sprendimą. Visi mokymų dalyviai gavo S&G praktinio mokymo kurso baigimo sertifikatus.

Seminaro metu buvo aptariama ir dar viena intelektinė apsaugos priemonė – banknotų neutralizavimo sistema IBNS (angl. Intelligent Banknote Neutralization System). Jei piktavaliai įsilaužia į bankomatą, įrenginio kasetėje arba inkasatoriaus krepšyje saugomi grynieji pinigai automatiškai sugadinami neišplaunamu rašalu. Taip jie tampa nebevertingi. Beje, kiekviena tokio rašalo dėmė turi unikalų žymeklį, kuris padeda identifikuojant ir sulaikant nusikaltėlius. Uzbekistanas yra viena iš šalių, kuriose leidžiama naudoti IBNS sistemą.

Duris atvėrė naujas „BS/2 Tashkent“ biuras

BS/2 atidarė savo atstovybę Uzbekistane 2008 metais. Siekiant sustiprinti santykius su šio regiono klientais, buvo įkurta antrinė įmonė „BS/2 Tashkent“. Šiuo metu įmonė turi 13 techninės priežiūros centrų ir teikia bankomatų tinklo techninės priežiūros bei remonto paslaugas visoje šalyje.

2023 metais „BS/2 Tashkent“ atšventė savo 15-ąjį jubiliejų. Ta proga buvo nuspręsta persikelti į naują biurą Uzbekistano sostinėje. Šiuo metu jame vyksta demonstracinės erdvės įrengimo darbai. Specializuotoje patalpoje bus eksponuojami „DN Series“ bankomatai, į juos įdiegta programinė įranga, mokėjimo terminalai, savitarnos kasos ir kita mažmeninės prekybos įranga.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti