Naujienos apie įmonę

Renginyje „Baltic Payment Forum“ pirmą kartą Lietuvoje pristatytas mokėjimo sprendimas „3-in-1“


Nauji mokėjimų priėmimo ir apdorojimo būdai per modernius mokėjimo terminalus (EFTPOS) buvo viena iš pagrindinių „Baltic Payment Forum 2024“ temų. Renginys subūrė daugiau nei 200 dalyvių iš 28 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Azerbaidžano, Austrijos ir kt. „Penkių kontinentų“ grupės įmonės BS/2 ir „ASHBURN International“ buvo forumo platininės rėmėjos.

Forume dalyviai diskutavo apie mokėjimų sektoriaus plėtrą 2024 metais ir dabartines finansų industrijos tendencijas: nacionalinių skaitmeninių valiutų įvedimą, neuroninių tinklų įtaką finansų pramonei, atsiskaitymą negrynaisiais pinigais ir kt.

Įmonės BS/2 ir „ASHBURN International“ renginio metu pristatė techninę ir programinę įrangą bankams bei mažmeninės prekybos įmonėms. Tarp naujovių – naujos kartos mokėjimo įrenginiams (EFTPOS) skirtas sprendimas „3-in-1“. Produktas unikalus tuo, kad gali atstoti vieną įrenginį vietoje trijų. Prekybininkams nebereikia įsigyti kelių atskirų įrenginių atsiskaitymams už prekes ir paslaugas priimti, pakanka įsigyti vieną mokėjimo terminalą, kuris atlieka kortelių skaitytuvo, kasos aparato ir fiskalinio registratoriaus funkcijas.

BS/2 ir „ASHBURN International“ partneriai iš Centrinės Azijos, Europos ir Kaukazo regionų jau sėkmingai naudoja šį sprendimą. Vilniuje vykusiame forume jis buvo pirmą kartą pristatytas Lietuvos verslo įmonėms.

Finansų technologijų ekosistemos plėtra Lietuvoje

Finansinių technologijų („FinTech“) sektorius – viena iš Lietuvos ekonominio augimo varomųjų jėgų. Per pastaruosius 6-erius metus šalis tapo „FinTech“ augimo centru dėl lankstaus finansinio reguliavimo ir patrauklaus verslo klimato.

„Invest Lithuania“ duomenimis, 2023 m. pabaigoje Lietuvoje veikė daugiau nei 270 „FinTech“ įmonių.

Sveikinimo žodį forume tarė LR Finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė-Markevičienė. Ji pabrėžė, kad nacionalinėje finansinių technologijų sektoriaus plėtros 2023–2028 metų programoje ypatingas dėmesys skiriamas būtent bankinių paslaugų modernizavimui ir elektroninių mokėjimų diegimui. Lietuva momentinių mokėjimų srityje tarp Europos šalių užima lyderio poziciją. 60 % šalyje atliekamų atsiskaitymų yra momentiniai. Europoje šis rodiklis siekia vos 15 %.

Vaida Česnulevičiūtė-Markevičienė, LR Finansų viceministrė:

Siekiame prisidėti prie plėtros tų įmonių, kurios siūlo inovacijas, suteikiančias skaitmeninei ekonomikai pridėtinės vertės. Mūsų „FinTech“ strategija orientuota į finansinių paslaugų ir į technologijų pažangą. Lietuvoje jau yra daug stiprių šių abiejų sričių dalyvių. Efektyvūs sprendimai ir inovacijų plėtra įmanoma tik esant vertingiems patirties mainams. Tokie renginiai kaip „Baltic Payment Forum“ padeda suburti visas suinteresuotas šalis ir drauge siekti geriausių finansų sektoriaus rezultatų.

Sprendimas „3-in-1“ – proveržis skaitmeninių mokėjimų pramonėje

Forumo metu „ASHBURN International“ pirmoji Lietuvoje pristatė mokėjimo terminalą SUNMI P2 su įdiegta „3in1“ funkcija. Naudojantis juo, patogu ir saugu valdyti atsiskaitymus, sumažėja įrangos įsigijimo išlaidos.

Be to, tokie įrenginiai palaiko technologiją „Plug and Play“, todėl iš karto yra paruošti naudoti. Prekybininkui tereikia prijungti terminalą prie tinklo, o sistema jį automatiškai suranda ir sureguliuoja.

Lietuvoje šiuo metu yra apie 60 000 ankstesnės kartos kasos aparatų, kuriuos būtų naudinga pakeisti šiais daugiafunkciais mokėjimo terminalais.

Martynas Tiškevičius, „ASHBURN International“ pardavimų vadovas Europos šalyse:

Daugiafunkciai SUNMI įrenginiai ypač aktualūs mažam ir vidutiniam verslui. Forumo metu  pristatėme „SUNMI P2“ ir „SUNMI P3 Mix“ modelius. Šie įrenginiai pritaikyti „3-in-1“ funkcionalumui. Sprendimas suteikia galimybę viename įrenginyje atlikti įvairias prekybos operacijas: priimti atsiskaitymus grynaisiais ir kreditinėmis kortelėmis, atlikti prekių grąžinimą, suteikti nuolaidas, atšaukti mokėjimo operacijas, valdyti prekių atsargas ir atlikti internetinę fiskalizaciją. Kadangi įrenginiai veikia su „Android“ operacine sistema, mažmenininkai gali lengvai integruoti kelias šios sistemos pagrindu veikiančias programėles. Tai padeda efektyvinti klientų aptarnavimą ir verslo valdymą.

„ASHBURN International“ drauge su įmonės „Elavon“ atstovais supažindino „Baltic Payment Forum“ dalyvius su šiuolaikinių mokėjimo terminalų galimybėmis ir modernių mokėjimo projektų įgyvendinimu Lenkijos rinkoje.

„Elavon“ yra viena iš penkių didžiausių mokėjimo paslaugų teikėjų pasaulyje, aptarnaujanti apie 2 mln. klientų daugiau nei 30-yje šalių. Bendrovės mokėjimo duomenų centre kasmet apdorojama daugiau nei 6 mlrd. operacijų, kurių vertė siekia beveik 450 mlrd. dolerių. Vien Lenkijoje „Elavon“ valdo daugiau nei 150 000 mokėjimo terminalų.

„Elavon“ finansinių paslaugų strateginės partnerystės vadovas Michał Kirszenstein pasidalijo savitarnos įrenginių diegimo Europos mokėjimų industrijoje planais. Ekspertas išreiškė viltį, kad Lenkijoje įgytą patirtį būtų galima sėkmingai pritaikyti Lietuvoje, o Lietuvos patirtį – Lenkijoje.

Tomas Augucevičius, BS/2 generalinio direktoriaus pavaduotojas:

BS/2 ir „ASHBURN International“ yra lietuviškų šaknų įmonės, todėl mums dviguba garbė būti platininiais šio renginio rėmėjais.

Naujas sprendimas „3-in-1“ ypač aktualus mūsų tikslinėse rinkose. Manau, kad kitas „FinTech“ pramonės plėtros etapas bus galimybė siūlyti klientams integruotus sprendimus, kurie sujungia mokėjimo sistemų funkcijas, dirbtinio intelekto technologijas, skirtas duomenų analizei ir sąveikai su kitomis finansinėmis paslaugomis. Tai atveria naujas bendradarbiavimo ir dalijimosi patirtimi perspektyvas tarp Lietuvos ir kitų šalių, skatinant inovatyvią pramonės plėtrą.

BS/2 programiniai sprendimai mokėjimo sprendimų verslui

BS/2 stende forumo dalyviai galėjo susipažinti su modernia bankine programine įranga. Įmonės specialistai pristatė sistemos „Payments.iQᴺᴳ galimybes, įskaitant funkciją „Mobile ATM Control“. Įdiegus šią sistemą į bankomatą, jame galima atlikti mokėjimo operacijas naudojantis išmaniuoju telefonu.

Renginio dalyvius taip pat sudomino sprendimų priėmimo sistema „DS Center.iQ“. Ji geba surinkti duomenis iš įvairių šaltinių, įskaitant bankomatus ir mokėjimo terminalus. Duomenys yra apdorojami, analizuojami ir pateikiami įvairių informacinių suvestinių pavidalu. Tokia priemonė padeda klientams priimti efektyvius, duomenimis pagrįstus verslo sprendimus.

Sebi Salim, „Tenakata“ gen. direktorius ir vienas iš steigėjų, „Eclectics International“ gen. direktorius ir vienas iš steigėjų (Kenija):

Mes aptarnaujame apie 500 bankų visoje Afrikoje. Daugelis šių organizacijų turi didelius duomenų masyvus, kurie saugomi įvairiose saugyklose. Be to, paprastai šie duomenys nėra struktūrizuoti. Taigi manau, kad tokie programiniai produktai turi potencialą. Dauguma  bankų sprendimų iki šiol nėra pagrįsti duomenų analize. Dauguma iš jų tai supranta ir nori keistis. Tačiau tik nedaugelis imasi konkrečių žingsnių šia linkme.

„Baltic Payment Forum“ Lietuvoje vyko jau antrą kartą. Jis jau tapo žinoma erdve idėjų mainams ir naujiems vertingiems ryšiams tarp mokėjimų pramonės ir „FinTech“ atstovų.

Karolina Aleksandrova, „Baltic Payment Forum“ organizatorė, „ProMoney“ gen. direktorė:

Šiais metais forumo dėmesio centre buvo mokėjimų srities naujovės. Aptarėme „FinTech“ plėtros perspektyvas ir priemones, padedančias gerinti klientų patirtį bankininkystės sektoriuje. Daug diskutavome informacijos saugumo, dirbtinio intelekto ir šios srities sprendimų diegimo klausimais. Tikiuosi, kad renginys buvo naudingas visiems dalyviams ir padės jiems išlikti konkurentų priešakyje, nepaisant sparčiai besikeičiančių finansų sektoriaus verslo sąlygų.

Norėdami sužinoti visus BS/2 programinių sprendimų, skirtų bankiniam sektoriui, privalumus susisiekite su mūsų specialistais per registracijos formą mūsų interneto svetainėje!

Jeigu susidomėjote „3-in-1“ sprendimu, apsilankykite „ASHBURN International“ interneto svetainėje. Įmonės specialistai pakonsultuos jus dėl naujų funkcijų įdiegimo į mokėjimo terminalus ir padės pasirinkti optimalų sprendimą jūsų verslui.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti