„Penki kontinentai“ naujienos

2008-ieji – permainų, atradimų ir pergalių metai

Kuo ypatingi Jums buvo 2008-ieji metai?

Įvairiomis prasmėmis 2008-ieji buvo permainų, naujų atradimų ir pergalių metai. Džiaugiuosi, kad per juos dar labiau sustiprėjo įmonės komanda, kad sukūrėme ir pristatėme kokybiškai novatoriškas paslaugas ir sprendimus, įsitvirtinome sudėtingose užsienio šalių rinkose, sustiprinome bendradarbiavimą su naujais ir esamais klientais bei partneriais.

Kokių rezultatų šiemet pasiekėte?

Nepaisant kalbų apie visame pasaulyje ir mūsų šalyje vyraujantį sunkmetį, „Penkių kontinentų“ grupės rezultatai įvairiuose verslo segmentuose buvo tokie, kaip ir planuota, o dalis gerokai pralenkė prognozes.

Bankinių technologijų srityje sėkmingai realizavome daugelį pradėtų projektų, taip pat pristatėme novatoriškus ir didelę paklausą turinčius bei pripažinimo jau sulaukusius naujus sprendimus. Šiemet taip pat pradėjome diegti mažmeninės prekybos įrangą, prekybininkams pasiūlėme universalią mokėjimo ir lojalumo kortelių sistemą. Visa tai leis teikti mūsų klientams kompleksines užsakomąsias paslaugas.

Telekomunikacijų srityje mūsų augimas buvo spartesnis nei visos rinkos. Tai pasakytina apie interaktyviosios IP televizijos „Penki TV“, interneto „Skynet“, IP telefonijos „Skytel“ ir intelektinio būsto sistemos „Smart House“ klientų skaičiaus didėjimą. Didžiuojamės tuo, kad per metus mūsų sukurta televizija savo funkcijomis aplenkė konkurentus. Pagal greitį ir patikimumą mūsų teikiamos interneto prieigos paslaugos šiemet taip pat užėmė pirmaujančias pozicijas.

Ar galite pasidžiaugti nauja verslo plėtra, investicijomis, projektais?

Lietuvoje investicijos į šviesolaidinio interneto ir IP televizijos plėtrą šiemet siekė apie 20 mln. litų. Šios investicijos suteikė galimybę netolimoje ateityje didinti vienos iš grupės įmonių įstatinį kapitalą. Dar apie 10 milijonų investavome į naujos programinės įrangos kūrimą. Šiemet atidarėme įmonės atstovybes Uzbekistane, Gruzijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, naujus projektus taip pat įgyvendinome Kazachstane, Azerbaidžane, Gruzijoje, Tadžikistane, Kirgizijoje. Naujas ilgalaikis susitarimas su vienais iš mūsų užsienio partnerių leido užimti naują verslo nišą: diegti techninę ir programinę įrangą, skirtą mažmeninei prekybai.

Kaip recesija paveikė Jūsų verslą? Kokie esami ar galimi nuostoliai?

Didelės įtakos šiemetiniams rezultatams recesija neturėjo, kadangi pagrindinės mūsų verslo sritys remiasi ilgalaikiais kontraktais, sudarytais gerokai prieš vadinamosios recesijos pradžią. Tačiau, suprantama, kad kiti metai pareikalaus dar labiau mobilizuotis ir optimizuoti veiklą. Kita vertus, numatėme galimus rinkų pokyčius, buvome jiems visiškai pasirengę ir pasiūlėme verslo klientams jų pačių veiklą optimizuojančius sprendimus. Todėl esame įsitikinę, kad laikini sunkumai mums leis sustiprinti savo pozicijas.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti