Naujienos apie įmonę

Kaip „Victoriabank“ modernizavo klientų savitarnos tinklą Moldovoje


Vienas iš trijų didžiausių Moldovos bankų „Victoriabank“ modernizavo savo savitarnos įrenginių tinklą. 2022 m. ši finansinė organizacija, bendradarbiaudama su „DAAC System Integrator“ ir taikydama BS/2 programinius sprendimus, išplėtė savo bankomatų tinklą ir pakeitė seną įrangą į naujus „Diebold Nixdorf“ bankomatus.

Be to, bankas papildomai atnaujino bankomatų programinę įrangą.

Buvo įdiegta ši programinė įranga:
• įrenginių apsaugos užtikrinimo ir klientų ginčų sprendimo sistema „ATMeye.iQ“
• kompleksinės bankomatų apsaugos nuo grėsmių sistema „Vynamic™ Security“
• savitarnos įrenginių tinklo valdymo sistema „Vynamic™ View“
• paslaugų pasiūlos išplėtimo bankomatuose sistema „VCP-Pro“ (ProFlex4)

Atnaujintuose bankomatuose galima ne tik išsiimti grynųjų pinigų, bet ir papildyti sąskaitas (keturiomis valiutomis), pervesti lėšas per P2P platformą, atlikti operacijas naudojant QR sistemas. Bankomato vartotojo sąsaja veikia trimis kalbomis.

Vartotojai nuo šiol gali pasirinkti mokėjimo būdą: kortele, mobiliuoju telefonu ar išmaniuoju laikrodžiu. Šią funkciją užtikrina įtaisytas NFC modulis (angl. „Near Field Communication“). Ši technologija bankomatuose dar nėra plačiai naudojama, taigi novatoriško banko „Victoriabank“ dėka ji taps plačiau prieinama.

⠀⠀⠀⠀

BS/2 regiono vadovas Nikolaj Zaleščuk:

Šiuolaikiniai bankai, siekiantys sustiprinti savo pozicijas tiek Moldovos rinkoje, tiek užsienyje, aktyviai domisi naujausiomis technologijomis, kurias galima sėkmingai integruoti į verslo procesus. Tai padeda finansų įstaigoms dirbti efektyviau, generuoti pelną ir įgyvendinti ambicingus plėtros planus.

Dabar „Victoriabank“ bankomatų naudotojai gali išsiimti grynųjų per 8 s., o operacijų atlikimo greitis išaugo keturis kartus.

Toks šiuolaikinis bankomatas tampa visą parą veikiančiu ir lengvai pasiekiamu savitarnos kanalu, jis gali atlikti įvairias finansines operacijas, todėl sumažėja fizinių banko skyrių apkrova ir taupomas klientų laikas.

⠀⠀⠀⠀

„Victoriabank“ duomenų apdorojimo centro direktorius Valeriu Stratan:

Mūsų bankas siekia naudoti modernius sprendimus, skirtus kasdienėms operacijoms automatizuoti. Nuolat investuojame į skaitmeninius produktus ir paslaugas, atsižvelgdami į savo klientų poreikius. Vartotojai teigiamai vertina mūsų pastangas ir su malonumu atlieka bekontaktes operacijas.

Naujas bankomatų funkcionalumas: galimybė pakartotinai naudoti tas pačias kupiūras

Nauji bankomatai atlieka grynųjų pinigų recirkuliacijos funkciją. Jie ne tik išduoda grynuosius pinigus, bet ir juos priima. Vienam klientui įnešus į bankomatą grynuosius, bankomatas juos paskirsto pagal valiutas bei nominalus ir išsaugo atitinkamose banknotų kasetėse. Kai kitas klientas ateina išsiimti grynųjų pinigų, jam išduodamos tos pačios kito kliento įneštos kupiūros. Recirkuliacijos funkcija sumažina poreikį dažnai papildyti bankomatą grynaisiais, rečiau prireikia inkasavimo paslaugų.

⠀⠀⠀⠀

„DAAC System Integrator“ Pardavimų departamento direktorius Aleksandru Savinov:

Naujos serijos bankomatų ir programinės įrangos pasirodymas Moldovos rinkoje atveria bankui plačias perspektyvas. Esame dėkingi „Victoriabank“ komandai už pasitikėjimą. Tikime, kad bendromis pastangomis sukursime lengvai suprantamą ir patogią savitarnos platformą, kuri padės teikti klientams kokybiškas paslaugas.

„Victoriabank“ bankomatų saugumo didinimas: kaip tai veikia

„ATMeye.iQ“ – programinis sprendimas, padedantis užtikrinti bankomatų ir kitų savitarnos įrenginių saugumą. Naudojantis juo, galima nuolat stebėti įrenginių techninę veiklą. Be to, tai patogi priemonė tvarkyti vartotojų užklausas ir operatyviai spręsti kylančius ginčus.

„Vynamic™ Security“ – tai apsaugos sistema, sauganti įrenginius nuo kiberatakų ir grėsmių, susijusių su klientų asmeninių duomenų vagyste. „Victoriabank“ darbuotojai gali stebėti bankomatais atliekamas mokėjimo operacijas realiuoju laiku ir automatizuotai blokuoti bet kokias įtartinas operacijas.

Drauge naudojant šiuos du programinius produktus, akivaizdžiai padidinamas grynųjų pinigų saugumas įrenginiuose ir sumažinama sukčiavimo tikimybė.

Bendradarbiavimas tęsiasi

„Victoriabank“ savitarnos kanalo modernizavimo procesas nesibaigia. Artimiausiu metu bankas planuoja toliau diegti į bankomatus „VCP-Pro“ (ProFlex4) ir plėtoti rinkodaros akcijų bankomatuose kryptį, taikant sistemą „Vynamic™ Marketing“.

⠀⠀⠀⠀

„Victoriabank“ – pirmas komercinis Moldovos bankas, veikiantis nuo 1989 m. Tai bankas novatorius, nuolat siūlantis savo klientams pirmiesiems išbandyti šiuolaikines bankines paslaugas. Šio banko dėka šalyje atsirado pirmosios bankinės kortelės, pirmieji savitarnos įrenginiai ir mokėjimo kortelių skaitytuvai, mobilioji bankininkystė ir bekontakčio atsiskaitymo technologijos.

Bankas turi 270 000 klientų, kuriuos aptarnauja daugiau nei 30-yje Moldovoje įsteigtų skyrių. Nuo 2018 m. jis priklauso Rumunijos finansų įmonių grupei „Banca Transilvania“. 2022 m. rugpjūtį bankas paskelbė trejų metų plėtros strategiją, kurioje visas dėmesys skiriamas klientui. Su BS/2 bankas „Victoriabank“ bendradarbiauja nuo 2007 m.

⠀⠀⠀⠀

„DAAC System Integrator“ – „Diebold Nixdorf“ ir BS/2 techninės bei programinės įrangos platintoja Moldovoje. Teikia techninės priežiūros paslaugas daugiau nei 80 proc. šalyje veikiančių bankomatų. Įmonė išgarsėjo, įdiegusi sudėtingus didelio masto techninius projektus įvairiems ekonomikos sektoriams. „DAAC System Integrator“ priklauso IT įmonių grupei „DAAC digital“, kuri įgyvendina projektus Moldovoje, Rumunijoje ir Uzbekistane.

⠀⠀⠀⠀

BS/2, priklausanti įmonių grupei „Penki kontinentai“, teikia IT paslaugas, kuria programinę įrangą, tiekia bankinę įrangą, teikia sistemų integravimo ir techninės priežiūros paslaugas. Bankinių technologijų rinkoje veikia daugiau nei 25 metus, įgyvendina projektus 80-yje pasaulio šalių. BS/2 yra išskirtinė „Diebold Nixdorf“ partnerė Rytų ir Centrinėje Europoje, Vidurinėje Azijoje ir Kaukazo regione. Įmonė kasmet pasitvirtina sertifikatą, kad atitinka tarptautinį standartą ISO 20000. Nuo 2012 m. kasmet užsako audito patikrinimą ir gauna sertifikatą, liudijantį, kad atitinka ISO 27001 standartą, nusakantį informacijos valdymo sistemos saugumo reikalavimus.

Jei norite išsamiau sužinoti apie tai, kokius tikslus „Victoriabank“ pavyko pasiekti įgyvendinant šį projektą, parsisiųskite detalų sėkmės istorijos aprašą anglų kalba.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti