„Penki kontinentai“ naujienos

Sunkmetis – tinkamas metas sustiprėti ir ryžtingai žengti pirmyn

Kokios ITT srities naujienos mūsų laukia kitais metais, kaip šalies ūkis atlaikys sunkmetį ir ko gali tikėtis žmonės ateinančiais metais? Apie tai kalbamės su žinomu verslininku, „Penkių kontinentų“ įmonių grupės vadovu Idraku Dadašovu.

Kokie Jums asmeniškai ir „Penkių kontinentų“ grupei buvo 2009-ieji?

Apskritai metai buvo sėkmingi ir kaip visada dinamiški. Man asmeniškai mažai kuo besiskiriantys nuo ankstesnių. Tiesa, kiek nustebino kai kurie verslo pasaulio įvykiai: netikėti, kartais įtartini žinomų įmonių bankrotai, restruktūrizacijos, įmonių susijungimai. Kai kurie jų buvo paženklinti tam tikru stichiškumu.

„Penkiems kontinentams“ pavyko sustiprinti savo pozicijas rinkoje, pristatyti novatoriškų sprendimų, skirtų verslui valdyti ir optimizuoti. Kaip tik tokie sprendimai kartu su užsakomosiomis (angl. outsourcing) paslaugomis buvo paklausiausi sunkmetį išgyvenančios Lietuvos ir daugelio kitų šalių įmonėms.

Žinoma, visada galima padaryti daugiau, geriau, tačiau metų pradžioje išsikeltus tikslus pasiekėme. Juk versle svarbiausia ir yra laiku vykdoma kontrolė, tikrumas dėl ateities ir kryptingas tikslų siekimas.

Kas labiausiai nudžiugino, ką norėsite prisiminti iš 2009 m., o ką pamiršti ar pakeisti?

Labiausiai nudžiugino tai, kad įmonės darbuotojai ir daugelis kitų, su kuriais tenka turėti reikalų,  pradėjo suprasti, kaip svarbu yra nusistatyti tam tikrus tikslus, prioritetus, įsivesti tvarką ir viso to atkakliai siekti bei nepaliaujamai mokytis. Labiausiai nuvylė, kad tai imta suprasti tik dabar.

Keista, kiek daug paprastų žmonių ir verslininkų nuleido rankas, daug bendrovių paskelbė bankrotą. Juk tokiu laikotarpiu svarbiausia susitelkti, mobilizuoti visas pastangas ir toliau eiti į priekį. Visos problemos yra laikinos, o krizė palietė ne tik mus, bet ir daugelį kitų valstybių.

Šiuo metu reikėtų kuo daugiau dėmesio skirti socialinei įtampai mažinti, labiau rūpintis pažeidžiamiausiomis visuomenės grupėmis, politines ambicijas palikti nuošalyje. Matydami, kad jais rūpinamasi, žmonės tikrai nenorės palikti mūsų šalies.

2009 m. Lietuvos ekonomika patyrė nemenką nuosmukį, krizė palietė ir daugelį užsienio šalių. Kaip tai paveikė „Penkių kontinentų“ įmonių grupę?

Tarp daugiau kaip 60-ies pasaulio valstybių, kuriose tiekiami grupės sprendimai ir paslaugos, nemažai yra tokių, kurioms krizė nepadarė didelės žalos. Pavyzdžiu galėtų būti Azerbaidžanas. Didžiuliai šalies gamtiniai ištekliai, patogi geografinė padėtis, subalansuotas ūkis leido išvengti didelių sunkumų. Ten mums sekasi ne prasčiau nei ankstesniais metais.

Vis dėlto tam tikrų pokyčių turėjome. Pirmiausia pasikeitė verslo struktūra, perorientavome kai kuriuos procesus. Pastaruoju metu verslo klientai sumažino investicijas į naują įrangą, tačiau skyrė lėšų veiklai optimizuoti ir struktūrinėms permainoms. Mes nukreipėme energiją naujiems sprendimams ir paslaugoms, kurios ir skirtos šioms reikmėms, kurti. Tai pakėlė mūsų verslą į naują lygį, naujų galimybių atsirado ir mūsų klientams.

Kaip vertinate Lietuvos ūkio atsigavimo perspektyvas?

Apskritai vertinu teigiamai. Nereikia bijoti to, kas dabar vyksta. Derėtų blaiviai įvertinti dabartinę situaciją finansų rinkose, apsidairyti, kas darosi kaimyninėse šalyse. Esu tikras, kad perėmus kai kurių ES šalių patirtį, adaptavus tam tikrus teisės aktus, išlaikius socialinį stabilumą netrukus šalies ūkis tikrai atsigaus.

Kokie būtų svarbiausi „Penkių kontinentų“ planai 2010 metais? Kokios naujos technologijos laukia vartotojų?

Galiu užtikrinti, kad bendrovė ir toliau plėsis. Artimiausiuose mūsų planuose – įsitvirtinimas naujose, tokių šalių, kaip, pavyzdžiui, Indija, rinkose. Esu tikras, kad tolimoje, tačiau labai didelėje šalyje mums pavyks įgyvendinti ne vieną sėkmingą projektą. Planuojame ir toliau plėsti tiek bankinių technologijų, tiek telekomunikacijų paslaugas.

Manau, kad 2010 m. sulauksime nemažai biometrijos, mobiliojo ryšio srities technologijų naujovių. Vis didesnę reikšmę teikiant asmeninių duomenų apsaugai, turėtų plėstis ir balso autorizacijos sprendimai.

Nemažai turėtų būti ir informacijos sklaidos srities pokyčių. Jeigu iki šiol turėjome patys ieškoti tam tikros informacijos ir naujienų iš bendro srauto, tai netrukus visas norimas žinias gausime individualizuotas, automatiškai atrinktas pagal mus dominančias temas.

Ko palinkėtumėte naujais 2010-aisiais?

Visiems palinkėčiau būti tikriems dėl rytdienos, siekti užsibrėžtų tikslų, nebijoti įvairių sunkumų. Taip pat stiprios sveikatos ir ištvermės. Visi sunkumai – tik laikini. Reikia nugalėti save ir į pasaulį žvelgti atviromis akimis.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti