„Penki kontinentai“ naujienos

„Penkiems kontinentams“ – prizas už inovatyvų sprendimą

Lietuvos inovacijų centro ir Pramonininkų konfederacijos kasmet rengiamame inovacijų konkurse „Penkių kontinentų“ grupei priklausančios bendrovės BS/2 sukurtas programinis sprendimas „ATMiQ“ paskelbtas vienu iš nugalėtojų.

„ATMiQ“ – tai intelektinė bankomatų tinklo valdymo ir optimizavimo sistema. Ji leidžia prognozuoti grynųjų pinigų poreikį, numatyti jų papildymą, analizuoti įrenginių techninę būklę. Ši sistema novatoriška tuo, kad gali pati „mokytis“. Priklausomai nuo sukauptų duomenų ji nuolat keičiasi ir atnaujina savo prognozes. Visa tai leidžia efektyviai valdyti bankomatus ir gerokai sumažinti jų eksploatacijos sąnaudas.

„ATMiQ“ logotipas

„Sistema, kurią sukūrėme kartu su Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkais, paremta naujausiais dirbtinio intelekto ir agentų teorijos srities tyrimais. Ji neturi analogų Lietuvoje ir savo galimybėmis gerokai lenkia panašius sprendimus, sukurtus kitose šalyse. Džiaugiamės, kad ją įvertino ir inovacijų konkurso organizatoriai“, – sako BS/2 projektų vadovas Mindaugas Leonavičius.

Jo teigimu, „ATMiQ“ sistema sėkmingai diegiama viename iš Lietuvos komercinių bankų. Ja taip pat susidomėjo keliolika Vakarų Europos, Amerikos ir Azijos šalių bankų.

„Bankomatuose laikomos nemažos sumos pinigų. Taigi bankams kainuoja ne tik grynųjų inkasacija, papildymas, bet ir jų „įšaldymas“ bankomatuose. „ATMiQ“ leidžia maksimaliai efektyviai „įdarbinti“ šias lėšas ir optimizuoti visą bankomatų tinklo valdymą. Tai ypač aktualu šiuo pasaulinės finansų krizės metu“, – aiškina M. Leonavičius.

Nuo 2005 m. rengiamame inovacijų konkurse „Penki kontinentų“ grupės sprendimai kasmet patenka tarp prizininkų. Anksčiau apdovanoti buvo El. mokyklos projektas, vaizdo stebėjimo ir monitoringo sistema „ATMeye“, elektroninės prekybos per interaktyviąją IP televiziją „Penki TV“ sistema.

Šiemet nacionaliniam konkursui „Inovacijų prizas“ buvo pateiktos 76 paraiškos. Šalies įmonės varžėsi „Inovatyvios įmonės“ ir „Inovatyvaus produkto“ kategorijose.

1992 m. įkurta „Penkių kontinentų“ grupė – viena didžiausių IT kompanijų Lietuvoje. Bendrovės produktai ir paslaugos parduodami daugiau kaip 60-yje Europos, Amerikos, Azijos ir Afrikos šalių.

Apdovanojimų teikimas vyks gruodžio 18 d. Lietuvos Prezidentūroje.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti