Naujienos apie produktus

„ATMeye.iQ“ – patikima ir šiuolaikiška savitarnos įrenginių apsauga

Su banko kortelėmis susijusių nusikaltimų padaryti nuostoliai pasaulyje 2010 metais viršijo 7 mlrd. JAV dol. sumą. Rusijos bankų patirta žala 2010 metais siekė apie 1,4 mlrd. rub., o 2011 m. ji išaugo daugiau nei 50 proc. Tokius duomenis pateikia portalas banki.ru. Tai įrodo, jog savitarnos įrenginių bei jų naudotojų saugumo užtikrinimas išlieka vienu svarbiausių bankų bei kitų finansų institucijų uždavinių.

Nemažai dėmesio bankomatų saugumui skiria ir kompanija BS/2, kurianti programinius sprendimus, tiekianti techninę įrangą, teikianti jos palaikymo ir priežiūros paslaugas. Bendrovės specialistų sukurtas vaizdo monitoringo sprendimas ATMeye.iQ – tai patikima priemonė sprendžiant nusikaltimų, susijusių su bankomatais, problemas, stengiantis pažaboti klientų duomenų vagystes ir kitokią neteisėtą veiką. Be to, „ATMeye.iQ“ dera su „ProView“ – „Wincor Nixdorf“ sukurta programine techninio monitoringo įranga.

Rusijoje jau parduota per 3 tūkst. „ATMeye.iQ“ licencijų. Ilgametis bendrovės BS/2 partneris Rusijos bankas „Star Bank“ taip pat sėkmingai naudoja šį sprendimą. „Star Bank“ atstovo Alberto Ivanovo teigimu, „ATMeye.iQ modulis didina savitarnos įrenginių saugumo laipsnį bei lojalių klientų skaičių.

„Star Bank“ naudojasi BS/2 paslaugomis jau ne pirmus metus, ir ši partnerystė padėjo mums pasiekti konkrečių tikslų. Neseniai mes įdiegėme į savo bankomatų tinklą atnaujintą BS/2 sprendimo ATMeye.iQ“ versiją. Tai ne tik sustiprino mūsų įrenginių apsaugą, sumažino nusikaltimo bei vandalizmo riziką, bet ir leido sumažinti saugumui užtikrinti skirtas išlaidas bei padėjo išsaugoti banko, kaip patikimo partnerio ir paslaugų teikėjo, reputaciją“, – komentuoja A. Ivanovas.

„ATMeye.iQ – tai naujos kartos programinis sprendimas, skirtas realiuoju laiku stebėti įtartinus veiksmus šalia savitarnos įrenginio, nusikaltimo atveju užtikrinti greitą reakciją ir monitoringą. Minėtas sprendimas taip pat užtikrina centralizuotą įrangos valdymą bei analizei reikiamos statistinės ir analitinės informacijos kaupimą ir archyvavimą (ataskaitų forma).

„Nuolat dalyvaujame tarptautiniuose Bankomatų pramonės asociacijos (ATMIA, ATM Industry Association) organizuojamuose renginiuose, skirtuose bankinės įrangos saugumo temoms. Pabuvoję konferencijose Maskvoje, Rygoje, Kijeve, Prahoje, dar kartą įsitikinome, jog savitarnos įrenginių saugumas – viena aktualiausių problemų, kuriai spręsti skiriama itin daug lėšų. Savitarnos įrenginiuose įdiegtas modulis „ATMeye.iQ“ suteikia galimybę spręsti konfliktus su klientais, optimizuoti duomenų saugumui skiriamas lėšas bei mažinti išlaidas“, – teigė BS/2 Pardavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Tomas Augucevičius.

Vaizdo stebėjimo sprendimas „ATMeye.iQ“ priklauso „.iQ“ produktų šeimai, kurią taip pat sudaro „Service Desk.iQ“, „Payments.iQ“, „SmartSafe.iQ“, „Central Video Management.iQ“ ir kiti verslo procesų valdymo bei monitoringo sprendimai, sukurti specialiai finansų ir mažmeninės prekybos sektoriams. „ATMeye.iQ“ galima diegti į bet kurio gamintojo savitarnos įrenginius ir prie sistemos prijungti neribotą naudotojų skaičių. Pagrindiniai šio sprendimo privalumai – tinkamumas įvairių gamintojų įrangai, daugiafunkcė grafinė vartotojo sąsaja, lankstumas ir daugiafunkcionalumas. Priklausomai nuo klientų poreikių, prie „.iQ“ šeimos platformos galima prijungti bet kurį kitą minėtos šeimos sprendimą (žr. iqfamily.lt). Be to, „ATMeye.iQ“ lengvai derinamas su tokiomis duomenų bazėmis, kaip „Oracle“ ir „PostgreSQL“. Visiems įmonės BS/2 produktams suteikiama garantija, užtikrinamas programinės įrangos palaikymas bei priežiūra. Be to, kvalifikuoti ir patyrę įmonės specialistai specializuotame kompanijos mokymo centre Vilniuje arba kliento patalpose rengia mokymus bei konsultuoja įvairiais įrangos naudojimo klausimais.

Apie „Star Bank“

Iš seniausio Jamalo-Nenecko autonominės apskrities banko sukurtas „Star Bank“ finansinių paslaugų rinkoje dirba daugiau nei 30 metų. UAB „Star Bank“ turi Rusijos Federacijos Centrinio banko licencijas (nr. 548), leidžiančias dalyvauti vertybinių popierių rinkoje brokerių bei platintojų statusu. Be to, bankas – indėlių draudimo rinkos dalyvis. Savo paslaugas „Star Bank“ teikia 4-iose Rusijos Federacijos federalinėse apskrityse. Pagrindinė įmonės būstinė įsikūrusi Maskvoje.

Įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausanti bendrovė BS/2 jau daugiau nei 16 metų dirba bankinių technologijų rinkoje. Įmonės specializacija – programiniai sprendimai bankiniam ir mažmeninės prekybos sektoriams, savitarnos įrenginių tiekimas bei techninės priežiūros, sisteminės integracijos ir užsakomosios paslaugos. Tarptautinė bendrovė BS/2 – ilgametė koncerno „Wincor Nixdorf“ partnerė. Universalūs BS/2 sprendimai žinomi ir prieinami daugiau nei 65-iose pasaulio šalyse.

Norėdami gauti papildomos informacijos, susisiekite su mumis marketing@bs2.lt

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti