Interviu su „Wincor Nixdorf“ prezidentu E. Heidloffu, publikuotas „Börsen-Zeitung“
Pone E. Heidlofai, ar praėjusią savaitę pasklidusiuose ganduose apie „Wincor Nixdorf“ akcijų perpirkimą, yra bent dalis tiesos?
Nuo pat tos akimirkos, kai atsiskyrėme nuo „Siemens“ 1999 metais, būta visokių kalbų apie mūsų susijungimą su „Diebold“. Tai nuolatinė diskusijų tema. Atrodė, kad tokias kalbas kurstė labai aiškiai brėžiama riba: „Diebold“ yra įsitvirtinusi Amerikoje, o mes – Europoje. Tačiau žiūrint iš mūsų perspektyvos, susijungimas su „Diebold“ neturi jokios prasmės. Manau, kad šiuo atveju 1+1 būtų mažiau nei 2. Be to, tai pareikalautų milžiniškų pastangų ir investicijų. Tai paralyžiuotų abi kompanijas.
Ar kompanijos „Diebold“ nuomonė tokia pati kaip Jūsų?
Negaliu kalbėti už „Diebold“. Reikėtų paklausti jų pačių. Esame įsitikinę, kad natūralus įmonės augimas yra vienintelis teisingas kelias, geriausiai atitinkantis mūsų pačių ir mūsų akcininkų lūkesčius. Mūsų sektorius reikalauja tvarkos savuose namuose, o to negalima automatiškai turėti sujungus dvi kompanijas. Štai kodėl tikime, kad nepriklausomybė – tai vienintelis teisingas kelias.
Ar jaučiate baimę, kad įmonė gali pereiti į kitas rankas?
Mano baimės dėl tam tikrų priežasčių yra labai ribotos.
Balandžio pradžioje buvo kalbama apie potencialių rėmėjų paieškas. Ar tai taip pat tik gandai?
Tai visai kas kita. Nuolat kabėjome apie bendradarbiavimą ir partnerystę su kitais gamintojais kaip įgyvendinamos restruktūrizavimo programos dalį. Nesame nusistatę ir nedarome jokių nuolaidų plėtodami produktus kartu su konkurentais. Tačiau niekada neturėjome planų iš esmės keisti savo bendrovę.
Įgyvendinant restruktūrizavimo programą, akcininkams bent porą metų žadamas ne toks sėkmingas laikotarpis. Kaip ketinate išlaikyti jų ištikimybę?
Man susidarė įspūdis, kad mūsų akcininkai tiki kompanijos restruktūrizavimu. Beje, nepaisant restruktūrizavimo programos, mes visgi dirbame pelningai. Be to, ši programa turėtų ženkliai prisidėti prie pelno augimo jau ateinančių metų pradžioje.
Ar galėtumėte pasakyti, kokią įtaką darys restruktūrizavimas ateinančių metų pajamoms?
Restruktūrizavimas padengs mūsų sąnaudas ir kitais metais. Šiemet, neskaičiuojant restruktūrizavimo programos, tikimės 100 mln. eurų pelno. Išlaidos turėtų siekti apie 80 mln. eurų. Kitais metais jos bus apie 40 mln. eurų, o pelnas po restruktūrizavimo ir toliau sieks apie 100 mln. eurų.
Sakote, kad kompanija yra atvira partnerystei. Ar ši taisyklė galioja ir kalbant apie techninės įrangos gamybos sektorių, kuris šiuo metu kelia daugiausia rūpesčių?
Tai nereiškia, kad gamindami įrangą privalome viską daryti patys. Juk mums nereikia patiems kurti, pavyzdžiui, darbo su monetomis sistemos ar menkiausios kiekvienos technologijos detalės. Šiuos darbus galime dalytis kartu su partneriais. Visuomet dirbame atsižvelgdami į standartizavimo normas, todėl esame pasiruošę pasiūlyti tam tikrų komponentų ir savo konkurentams.
Ar tai reiškia, kad galėtumėte perleisti kai kuriuos komponentus tokiems savo konkurentams kaip „Diebold“ ar NCR?
Taip, visiškai teisingai. Nėra priežasčių, kodėl negalėtume parduoti tam tikrų komponentų šioms kompanijoms. Tam tikra prasme mes tai jau ir darome. Tai vyksta, nes dėl milžiniško spaudimo mažinti išlaidas rinka yra priversta nuolat keistis. Iš esmės tai panašu į automobilių pramonę, kuri irgi deda dideles viltis į standartizavimą. Jis naudingas klientams, be to, padeda verslui mažinti išlaidas. Pavyzdžiui, saugumo iniciatyvą mes įgyvendinome kartu su „Diebold“.
Ar neatsitiks taip, kad standartizavimas sukurs palankesnes sąlygas perpirkti kompaniją ar bent jau palengvins šį procesą?
Ne. Nepaisant standartizavimo, kiekviena įmonė išsaugos savo pozicijas rinkoje. Su savomis technologijomis, kompetencija ir savo klientais.
Kaip vieną iš restruktūrizavimo dalių planavote nepriklausomus ir prieinamus trečiosioms šalims atsiskaitymus negrynaisiais pinigais. Ką galėtumėte čia įvardyti kaip galimus partnerius?
Turime labai stiprių programinės ir tarpinės programinės įrangos produktų, skirtų tiek atsiskaitymams grynaisiais, tiek negrynaisiais pinigais. Nenorime būti įsivaizduojami tik kaip bankomatų gamintojai. Norėtume atskirti Mokėjimų padalinį su 51 proc. akcijų. Likusius 49 proc. valdytų kiti akcininkai. Beje, praėjusiais metais šio padalinio pardavimo rezultatai siekė 50 milijonų eurų. Pirmajame etape galėtume įtraukti į tuos 49 proc. savo klientus ir technologinius partnerius. Bet kuriuo atveju galutinis mūsų tikslas – tai 49 proc. akcijų rinkoje.
Kada planuojama tai padaryti?
Minėto padalinio atskyrimas turėtų būti baigtas rugsėjo 30 dieną. Kompanija auga labai greitai, o 2017–2018 metų pardavimo apimtys turėtų siekti 150 mln. eurų. Didelis tokio atskyrimo privalumas tas, kad galėtume pritraukti kapitalo akcijų pavidalu. Mokėjimo sprendimai turi didžiulių perspektyvų pradedančiosios įmonės etape ir tai atsispindės vertinant kompaniją. Be to, tai atvertų naujų augimo kelių.
Ar tikite, kad tokia pradedančioji kompanija gali būti įdomi investuotojams?
Manau, investuotojų tikrai rasime, nes mokėjimų sritis labai plati ir svarbi – tai ir pačios mokėjimo operacijos, ir įvairios programėlės bei virtualios piniginės, galų gale saugumo sprendimai. Žinome savo galutinius vartotojus. Tai bankai ir mažmeninės prekybos įmonės. Be to, puikiai išmanome keliamus saugumo reikalavimus. Taigi, galime apie tai diskutuoti aukščiausiu lygiu. Be to, galime bendradarbiauti su jaunomis technologijų įmonėmis. Bankams mokėjimo sprendimai taip pat yra įdomūs kaip pardavimo priemonė. Dabar yra svarbu greitai įžengti į šią rinką su savo inovatyviais produktais.
Ar šiek tiek ne per vėlu tokiems sprendimams? Ypač dabar, kai kyla daug diskusijų apie „ApplePay“, „Google“ ir „Facebook“ mokėjimo sprendimus. O ir bankai nenori investuoti, nes nežino, koks galutinis sprendimas įsitvirtins.
Tokią skaitmenizavimo formą matome kaip geriausiai atitinkančią mūsų galimybes. Mūsų sprendimas suderinamas su visomis įmanomomis mobiliosiomis programomis ir mokėjimo sistemomis. Internete mes jaučiamės kaip namuose, tuo pat metu atitikdami visus saugumo reikalavimus. Mūsų sprendimas paprastai padeda susidoroti su sudėtingais dalykais. Tokie yra mūsų klientų – mažmenininkų ir bankų – lūkesčiai. Tačiau tuo pat metu jie pageidauja individualių apribojimų galimybės.
Ar tai reiškia, kad Jūsų sprendimą galima įvardyti kaip tarpininką tarp mokėjimo paslaugų teikėjų ir bankų?
Taip, tai savotiškas ryšys su mažmenininkais Mūsų sistema leidžia įgyvendinti įvairias mokėjimo formas. Be to, ją galima naudoti, pavyzdžiui, duomenims ar užklausoms apdoroti. Ir visa tai atliekama saugioje terpėje.
Taigi, ar galima teigti, kad Jūsų klientams svarbiausia skaitmenizavimas?
Taip. Ir ši sritis atveria naujus kelius programinės įrangos verslui. Skaitmeninės daugiakanalės paslaugos – tai naujas iššūkis mūsų klientams. Ir mes galime padėti jiems jį įveikti. Kadangi mūsų klientai privalo atsižvelgti į savo galutinius vartotojus, mes stengiamės pasiūlyti tokį programinės įrangos paketą, kuris būtų prieinamesnis ir paprastesnis būtent galutiniams vartotojams.
Kaip manote, kada žiniasklaida nustos „Wincor Nixdorf“ vadinti techninės įrangos gamintoja?
Netolimoje ateityje. Viskas paprasta – tiesiog skaitmeninės technologijos visas visuomenės gyvenimo sritis keičia kur kas greičiau, nei mes galėjome įsivaizduoti prieš kelerius metus. Mes sakome techninei įrangai „taip“, nes galų gale ji suteikia klientams diferencijavimo ir personalizavimo galimybę. Tačiau nepaisant to, didžiausias augimas fiksuojamas programinės įrangos ir paslaugų srityje. Per pastaruosius dešimt metų čia mes padvigubinome savo pardavimo pajamas. Darysime tai ir vėl, tačiau šįkart daug greičiau. Todėl mūsų kompanijos restruktūrizavimas turi judėti pirmyn.
Kaip keisis techninės ir programinės įrangos pardavimo santykis per ateinančius penkerius metus?
Kai 1999 metais pradėjome savo veiklą, techninė įranga siekė 67 proc. Šiandien šis skaičius yra 42 proc. Esu tikras, kad šis skaičius ir toliau nuolat mažės.
Annette Becker, „Börsen-Zeitung“, 2015 m. birželio 12 d.
Vertimas – „Penki kontinentai“
Apie Eckardą Heidloffą (Eckard Heidloff)
„Wincor Nixdorf“ prezidentas ir generalinis direktorius Eckardas Heidloffas savo karjerą pradėjo 1983 metais bendrovėje „Nixdorf Computer AG“. 1994 metais jis buvo paskirtas bendrovės „Siemens Nixdorf Informations systeme AG“ Mažmeninės prekybos ir bankinių sprendimų padalinio vadovu. 1998 metais E. Heidloffas tapo įmonės „Siemens Nixdorf Retail & Banking Systems GmbH“ vadovu. Itin reikšmingą vaidmenį „Wincor Nixdorf Holding GmbH“ tampant tarptautine kompanija jis suvaidino būdamas jos vykdomuoju viceprezidentu ir direktoriumi. 2014 metų gegužę „Wincor Nixdorf“ tapo pirmąja Vokietijos įmone, turinčia privatų akcijų kapitalą biržoje. 2007 metų sausį kompanijos prezidento ir generalinio direktoriaus poste E. Heidloffas pakeitė ilgametį kolegą Karlą Heinzą Stillerį.