Naujienos apie produktus

Lietuviška programinė įranga – dešimtadalyje Indijos bankomatų

Viena didžiausių Lietuvos IT kompanijų „Penkių kontinentų“ įmonių grupė toliau sėkmingai plečia verslą Indijoje. Grupei priklausanti bendrovė „Penkių kontinentų“ Bankinės technologijos (BS/2) susitarė dėl bendradarbiavimo su antru pagal dydį šios šalies banku „ICICI Bank“. Remiantis susitarimu, Indijos bankui BS/2 įdiegs 2 tūkst. bankomatų stebėjimo sistemų „ATMeye“

„Per vietinius partnerius su „ICICI Bank“ bendradarbiaujame nuo 2006 m. Beveik 1,5 tūkst. „ATMeye“ sistemų šiam bankui įdiegėme jau pernai. Taigi naujas susitarimas tik patvirtina šio sprendimo funkcionalumą ir patikimumą. Tuo pačiu jis parodo, kad Lietuvos programuotojai kuria ne prastesnius, o gal net ir geresnius produktus nei indai, kurie, kaip ir pakistaniečiai ar baltarusiai, laikomi geriausiais programuotojais pasaulyje“, – sako Karolis Mačionis, BS/2 programinės įrangos pardavimo vadovas.

2007 m. pabaigoje visoje Indijoje veikė 32,3 tūkst. bankomatų. Beveik 3,7 tūkst., arba daugiau nei dešimtadalį, jų valdo „ICICI Bank“. Tuo tarpu visoje mūsų šalyje, kaip rodo Lietuvos banko duomenys, šiuo metu yra kiek daugiau nei 1,3 tūkst. bankomatų.

„ATMeye“ sistema ypatinga tuo, kad vaizdus, kurie fiksuojami bankomatuose esančiomis minikameromis, susieja su tuo metu įrenginio atliktais veiksmais (pvz., mokėjimo kortelės priėmimu, grynų iš davimu ir kt.)

Taigi banko darbuotojams nereikia peržiūrėti gausybės vaizdo įrašų ir nuotraukų tais atvejais, kai nusikaltėliai ar nesąžiningi klientai iš banko pasisavina pinigus arba suniokoja patį bankomatą. Sistema leidžia automatizuoti tokią paiešką pagal tam tikrus parametrus (pvz., mokėjimo kortelės numerius, dominančios operacijos laiką ir kt.).

„ATMeye“ ne tik padidina bankomatų saugumą, padeda spręsti konfliktines situacijas su klientais, bet ir gerokai sumažina bankomatų monitoringo išlaidas. Tai yra efektyvi priemonė kovojant su vadinamuoju „skimingu“, kai bankomatai tuštinami su padirbtomis korteles. Be to, sistema tikrai praverstų ir tokiais atvejais, kai vagys bando pagrobti patį bankomatą. Tai neseniai nutiko ir Lietuvoje“, – sako K. Mačionis.

„ATMeye“ sistema, kurią prieš kelerius metus Tarptautinė bankomatų pramonės asociacija (ATMIA) pripažino geriausiu sprendimu bankomatų apsaugos srityje, iš viso yra įdiegta daugiau kaip 60-yje pasaulio šalių.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti