Naujienos apie produktus

Latvijos mikrofinansų organizacija LAKS išduoda paskolas bankomatuose pagal pirštų atspaudus

Mikrofinansų organizacijos lanksčiai žiūri į paskolų teikimą mažmeninės prekybos klientams ir tuo yra pranašesnės už didelius bankus. Jos neretai siūlo supaprastintą paskolų įforminimo procedūrą ir yra pasirengusios dirbti su didesnės rizikos segmento klientais.

Kitas šių įstaigų privalumas – tai, kad į savo infrastruktūrą jos greičiau diegiasi naujus IT sprendimus, todėl paslaugos tampa labiau prieinamos ir patogesnės klientams.

Latvijos taupymo ir paskolų bendrovė LAKS nusprendė ne tik automatizuoti paskolų išdavimą, teikiant jas per „Diebold Nixdorf“ bankomatus, bet ir supaprastinti klientų identifikavimą – klientai atpažįstami pagal piršto atspaudus.

Tokį projektą įgyvendino BS/2 antrinė įmonė Latvijoje („Penki kontinentai Riga“) kartu su „Diebold Nixdorf“ specialistais.

Pridėk pirštą – gausi paskolą

LAKS išsikėlė užduotį optimizuoti paskolos išdavimo procedūrą, kad ji būtų kuo paprastesnė tiek paskolos gavėjui, tiek pačiai organizacijai.

Dabar norint gauti paskolą klientui užtenka vieną kartą apsilankyti mikrofinansų organizacijos skyriuje. Pasirašant sutartį, klientas registruojamas duomenų bazėje, į kurią įtraukiamas ir jo biometrinis identifikatorius (piršto atspaudas). Tuomet standartinė operacija perduodama specializuotam savitarnos įrenginiui. Gavęs patvirtinimą apie suteiktą paskolą, klientas gali išsiimti grynuosius pinigus iš bankomato, savo tapatybę patvirtindamas piršto atspaudu.

Projekto privalumai

Įdiegus šį sprendimą, LAKS darbuotojai gali daugiau laiko skirti tiesioginiam bendravimui su klientu, siūlyti papildomų finansinių paslaugų. Be to, grynųjų pinigų išdavimas bankomate sumažina klaidų riziką, egzistuojančią kasos operatoriui tikrinant ir perskaičiuojant banknotus.

Dar vienas privalumas – galimybė sumažinti nesąžiningų paskolos gavėjų sukčiavimo riziką. Jei asmuo pakartotinai kreipsis paskolos, pvz., su padirbtais dokumentais, sistema tai iškart nustatys ir užkirs sukčiavimui kelią.

Klientui ši naujovė patogi tuo, kad jam nebereikia gaišti laiko, papildomai lankantis mikrofinansų organizacijos filiale, nereikia netgi nešiotis mokėjimo kortelės, įsiminti savo numerio ir patvirtinimo kodų. Prieiga prie kasdienių finansinių paslaugų išties tampa paprasta ir patogi.

Projekto perspektyvos

LAKS planuoja išplėsti automatizuotų paskolos išdavimo centrų skaičių iki penkių. Tikimasi, kad tokiomis kredito paslaugomis galės patogiai naudotis didžiųjų Latvijos miestų gyventojai. Planuojama, kad naudodamiesi daugiafunkciais LAKS bankomatais, įmonės klientai taip pat galės atlikti ir indėlių operacijas.

Projektą įgyvendinusi BS/2 yra viena iš pagrindinių savitarnos įrenginių optimizavimo sprendimų bankams tiekėjų Rytų Europoje, Centrinėje Azijoje ir Kaukaze.

Jei domina galimybė įdiegti biometrines technologijas į bankomatus ir kitus atsiskaitymo įrenginius, susisiekite su mūsų specialistais.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti