Naujienos apie produktus

Didėja bankomatų apsaugai skirtų sprendimų paklausa

Neseniai paskelbti tyrimai rodo, kad praėjusiais metais visoje Europoje dėl bankomatų plėšimų patirta 40 proc. daugiau nuostolių nei 2006 m. Didėjant patiriamiems nuostoliams, auga ir bankomatų apsaugos sprendimų paklausa.

„Palyginus su 2006 m., pernai bankomatų vaizdo stebėjimo ir monitoringo sistemos “ATMeye„ pardavimas padidėjo beveik 25 proc., o pirmąjį 2008 m. ketvirtį šio universalaus sprendimo paklausa buvo dar didesnė. Pardavimas labiausiai padidėjo tose rinkose, kur iki šiol nėra įdiegti tarptautiniai EMV saugumo standartai“, – sako „Penkių kontinentų“ Bankinių technologijų (BS/2) Programinės įrangos pardavimo vadovas Karolis Mačionis.

Jo teigimu, šiais metais daugiau „ATMeye“ sistemų buvo įdiegta visų didžiausių bankomatų gamintojų „Wincor Nixdorf“, „Diebold“ ir NCR įrenginiuose. Iki pirmojo šių metų ketvirčio pabaigos šis universalus sprendimas buvo įdegtas 21 tūkst. bankomatų daugiau kaip 60-yje valstybių.

Vaizdo stebėjimo ir monitoringo sistema „ATMeye“ kaupia nuotraukas arba filmuotus vaizdus iš bankomatų aplinkos ir taip padeda apsaugoti įrenginius nuo vandalų išpuolių, vagysčių, taip pat padeda spęsti konfliktus su nesąžiningais klientais.

Skirtingai nei kiti panašūs įrenginiai, „ATMeye“ sistema yra suderinta su bankomato programine įranga. Ji leidžia atrinkti, išsaugoti ir surasti vaizdus, kurie buvo užfiksuoti tam tikru konkrečiu laiku, atliekant tam tikrą operaciją. Dėl to bankomatų operatoriams nereikia kaupti ir archyvuoti šimtų vaizdo kasečių.

Nepelno organizacijos EAST (angl. European ATM Security Team) atliktų tyrimų duomenimis, 2007 m. visoje Europoje dėl bankomatų plėšimų patirta daugiau kaip 439 mln. eurų (daugiau nei 1,5 mlrd. litų) nuostolių. 2006 m. šie nuostoliai sudarė 306 mln. eurų (daugiau kaip 1 mlrd. litų). Oficialių duomenų apie Lietuvoje patiriamus nuostolius dėl bankomatų vagysčių nėra.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti