Naujienos apie įmonę

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. Nors Pasaulio sveikatos organizacija nėra davusi griežtų rekomendacijų dėl grynųjų pinigų ribojimo, vis dėlto bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja.

Rūpindamiesi savo darbuotojų ir klientų saugumu, didieji prekybos centrai ėmė sparčiai plėsti savitarnos kasų skaičių, siekdami mažinti tiesioginį kontaktą tarp kasininkų ir pirkėjų.

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), platinanti bankinę ir mažmeninės prekybos įrangą, šią tendenciją akivaizdžiai pastebėjo Užkaukazės regione.

Per du pirmuosius 2020-ųjų metų ketvirčius BS/2 mažmeninės prekybos įrangos pardavimo rodikliai išaugo tris kartus, palyginti su tuo pačiu pernai metų laikotarpiu, daugiausiai Azerbaidžano rinkos dėka.

„Mažmeninės prekybos industrija dėl pandemijos išgyvena milžinišką transformaciją. Prekybos tinklai nuolat konkuruoja siekdami pirkėjų dėmesio, tačiau konkurencija įgijo naują formą. Inovacinės technologijos padeda pardavėjams išlaikyti balansą tarp saugaus atstumo išlaikymo ir pelno. Šiuo laikotarpiu mes dirbome labai intensyviai, atlikome išsamią Azerbaidžano rinkos analizę, teikėme prekybininkams pasiūlymus ir atsižvelgdami į jų poreikius darėme korekcijas. Mūsų pastangos pasiteisino, vien per birželio mėnesį bemaž įvykdėme visų metų planą“, – pasakoja BS/2 Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovas Emil Musayev.

Anot jo, Azerbaidžane, palyginti su kitomis šalimis, vidinė elektroninė prekyba mažai išplėtota, todėl visas dėmesys šiuo sudėtingu laikotarpiu nukreiptas į realių parduotuvių savitarnos plėtrą. Iš kitos pusės, išaugo poreikis minimizuoti kontaktą tarp pardavėjo ir pirkėjo. Savitarnos kasos suteikia pirkėjui galimybę be kasininko pagalbos nuskenuoti prekes, panaudoti lojalumo kortelę, susimokėti ir gauti čekį, t.y., apsipirkti parduotuvėje visiškai savarankiškai.

Dar viena Užkaukazės šalių tendencija – didelis grynųjų pinigų vartojimas. Pasaulyje pastaruoju metu populiarėja savitarnos kasos, kuriose galima atsiskaityti tik mokėjimo kortelėmis ar įvairiomis bekontaktėmis priemonėmis, tačiau Azerbaidžane vis dar populiariausias atsiskaitymo už prekes būdas – grynieji pinigai. Atsižvelgdama į rinkos specifiką, BS/2 įgyvendino galimybę savitarnos kasų sistemoje už prekes susimokėti ir mokėjimo kortelėmis, ir grynaisiais pinigais.

Bendradarbiaudama su bankinės ir prekybos įrangos gamintoja „Diebold Nixdorf“, BS/2 paruošė vietinei rinkai pritaikytą sprendimą, galintį apdoroti šios šalies valiutą. BS/2 dukterinėje įmonėje Azerbaidžano sostinėje šiuo metu pristatoma demonstracinė „Diebold Nixdorf“  savitarnos kasos sistema, galinti nuskaityti vietinę valiutą – popierinius manatus ir monetas  kjapikus. Tikimasi, kad tokios savitarnos kasos šios šalies prekybos vietose pasirodys jau šiais metais.

Azerbaidžane BS/2 bendradarbiauja su didžiausiais prekybos tinklais „Bravo“, „Bazarstore“, ARAZ, RAHAT. Prekyboms tinklams tiekia ne tik kasos sistemas, bet ir sveriamąją įrangą (svarstykles prekystaliams, sandėliams), parduoda prekių nuskaitymo įrenginius (brūkšninio kodo skaitytuvus), duomenų kaupiklius, etikečių spausdintuvus ir kt. Be to, BS/2 dukterinė įmonė Azerbaidžane teikia įrangos garantinės ir pogarantinės priežiūros, remonto paslaugas.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti