Naujienos apie įmonę

„ATMeye.iQ“ užtikrins bankomatų apsaugą Turkijoje

BS/2 plečia savo veiklos geografiją – bendradarbiaudama su partneriu Turkijoje „Analistim Bilisim“, siūlo Turkijos bankams vaizdo apsaugos, ginčytinų situacijų sprendimo ir prevencijos nuo sukčiavimo sistemą „ATMeye.iQ“.

Turkijos bankininkystės pramonė

Šiuo metu Turkijos bankiniam sektoriuje aktyviai veikia daugiau nei 50 kredito įstaigų. Didelis grynųjų pinigų poreikis skatina sparčią bankinės savitarnos plėtrą šalyje. 2012 m. milijonui šalies gyventojų kliuvo 450 vnt. bankomatų, 2019 m. – 670 vnt. Šalyje naudojama beveik 60 tūkst. įvairių gamintojų, įvairių modelių bankinių savitarnos įrenginių.

Kasmet auga bankomatų naudotojų skaičius – jais naudojasi ir vietiniai gyventojai, ir turistai. Paskutiniai statistiniai duomenys rodo, kad nuo 2013 m. iki dabar Turkijos bankomatuose iš užsienio kortelių išimtų grynųjų skaičius išaugo dvigubai.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad dauguma bankomatų stovi ne bankų patalpose, o lauke, todėl juos apsaugoti nuo fizinių atakų ir įvairių sukčiavimo būdų yra sudėtingiau.

Stambioms kredito organizacijoms reikia kompleksinio sprendimo, kuris užtikrintų ne tik bankomatų saugumą, bet ir sklandžią milžiniško skirtingų gamintojų, skirtingų modelių bankomatų tinklo stebėseną ir valdymą.

Vaizdo stebėsenos aktualumas

Bendro BS/2 ir „Analistim Bilisim“ vizito metu kredito organizacijų vadovai itin susidomėjo BS/2 sukurtu ir jiems pristatytu bankinės įrangos apsaugos sprendimu „ATMeye.iQ“.

Bankus sudomino ne tik tai, kad sistema gali padėti užtikrinti aukštą bankinės savitarnos įrenginių apsaugos lygį, bet ir spręsti su klientais kylančias ginčytinas situacijas. Buvo pristatyti akivaizdūs „ATMeye.iQ“ pranašumai prieš šiuo metu šalyje naudojamas vaizdo stebėsenos sistemas.

„Turkijos bankai bankomatų apsaugai šiuo metu naudoja DVR sprendimą. Dažniausiai vaizdo kamerų įrašai saugomi pačiame bankomate, kol atvažiuoja atitinkami atsakingi darbuotojai. Vaizdo įrašai ir bankomate atliktų mokėjimo operacijų informacija nėra sinchronizuojama, todėl prireikus susirasti dominančią medžiagą užtrunka kelias dienas, o toks laiko gaišimas sukelia klientų nepasitenkinimą“, – pasakoja BS/2 pardavimo vadovas Vilius Gofmanas.

Vaizdo stebėsenos galimybių išplėtimas

„ATMeye.iQ“ vaizdo sistema įrašo kiekvieno bankomato naudotojo atliekamas operacijas, susieja visus filmuojamus vaizdus ir fotografijas su banko kliento kortelės numeriu. Tad kilus incidentui, naudojantis paieškos priemonėmis galima greitai surasti reikiamus duomenis pagal laiką, kortelės numerį. Pvz., klientui pasiskundus, kad bankomatas neišdavė pinigų, banko darbuotojas gali greitai susirasti dominantį įvykį ir patikrinti, ar tikrai taip įvyko. Banko darbuotojas atsakymą klientui gali pateikti per kelias minutes, taigi tokių situacijų sprendimo laikas ženkliai sutrumpėja ir klientui nereikia kelis kartus dėl tos pačios problemos sprendimo eiti į banko skyrių. Taigi įdiegus „ATMeye.iQ“, panašios situacijos išsprendžiamos daug greičiau.

„Mūsų bankai ir Bankų asociacija ieško efektyvaus bankomatų apsaugos sprendimo. Rinkoje naudojamų bankinių įrenginių įvairovė labai didelė. BS/2 siūlomas sprendimas pranašus tuo, kad yra lankstus, lengvai diegiamas į skirtingų gamintojų bankinę įrangą, gali būti integruojamas į jau turimą banko infrastruktūrą ir padeda stebėti visą bankui priklausančios įrangos tinklą“, – teigia „Analistim Bilisim“ gen. direktorius Serkan Kočali.

„ATMeye.iQ“ padeda ne tik realiuoju laiku stebėti visą bankinių įrenginių tinklą, bet ir operatyviai informuoja atsakingus banko darbuotojus ir apsaugos tarnybas apie kylančias problemas ir grėsmes.

Jei norite daugiau sužinoti apie vaizdo stebėsenos ir apsaugos sprendimą, susisiekite su BS/2 atstovais.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti