Vilniuje vyko „Penkių kontinentų“ įmonių grupės strateginė sesija
2026 m. sausio 26–30 d. Vilniuje „Penkių kontinentų“ įmonių grupė surengė strateginę sesiją, kurioje pranešimus skaitė BS/2 ir „ASHBURN International“ atstovai. Renginyje dalyvavo darbuotojai iš Vilniaus ir Lietuvos regionų, BS/2 dukterinių bendrovių atstovai, atvykę iš Latvijos, Estijos, Sakartvelo, Uzbekistano, Kazachstano ir Kirgizijos, taip pat kviestiniai svečiai ir partneriai. Negalėję dalyvauti gyvai, specialistai sesiją stebėjo nuotoliniu būdu kasdien prie tiesioginių transliacijų jungėsi daugiau nei šimtas darbuotojų iš įvairių šalių.
Sesijos dalyviai skaitė pranešimus ir aktyviai diskutavo: dalijosi bendradarbiavimo su finansų įstaigomis skirtingose rinkose patirtimi, aptarė rinkos tendencijas bei praktinius verslo ir technologijų plėtros aspektus.
![]()
BS/2 generalinio direktoriaus pavaduotojas komercijai Nikolajus Želninas (Nikolajs Želņins) pabrėžė, kad tokia sesija yra strategiškai svarbi visos tarptautinės grupės mastui:
„Tokios strateginės sesijos – reta galimybė skirtingose šalyse dirbantiems kolegoms ne tik aptarti verslo prioritetus, bet ir susitarti dėl bendros krypties, kurios link juda įmonių grupė. Už komercinę veiklą atsakingoms komandoms ypač svarbu suderinti požiūrį į rinkas, produktus ir klientus, matyti bendrą plėtros vaizdą ir stiprinti regionų tarpusavio bendradarbiavimą.“
Trečius metus iš eilės rengiama strateginė sesija suteikia galimybę skirtingų šalių darbuotojams susitikti gyvai, stiprinti profesinius ryšius ir apibrėžti bendrus grupės prioritetus.
Apie strateginės sesijos programą
Per penkias dienas buvo pristatyti 26 pranešimai apie grupės strategiją ir verslo plėtrą, klientams sėkmingai įgyvendintus projektus, produktus, programines sistemas ir dirbtinio intelekto sprendimus, taip pat inžineriją ir procesų efektyvinimą.
Strateginę sesiją atidarė „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas. Jis apžvelgė artimiausio laikotarpio plėtros strategiją, atnaujintą produktų pasiūlą bei visos BS/2 kuriamos .iQ sprendimų ekosistemos architektūrą ir veikimo principus.
![]()
Atskira programos dalis buvo skirta kitose šalyse veikiančių dukterinių įmonių pranešimai. Komandos pristatė 2025 metų rezultatus, rinkos tyrimų įžvalgas ir įgyvendintus projektus. Tai suteikė galimybę gyvai aptarti regioninių padalinių projektus, kurie kasdienėje veikloje paprastai derinami nuotoliniu būdu.
![]()
BS/2 Kazahstan“ vadovas Azatas Liuchuzajevas pabrėžė skirtingų šalių patirties mainų ir tarpusavio bendradarbiavimo svarbą:
„Mums dalyvavimas strateginėje sesijoje – tai ne tik galimybė pasidalinti savo patirtimi ir pasiektais rezultatais, bet ir pasisemti naudingų žinių iš kolegų, atvykusių iš kitų šalių. Matome didelį rinkos susidomėjimą skaitmeninės bankininkystės technologijomis ir dirbtinio intelekto sprendimais, o tokie susitikimai padeda formuoti bendrą visos grupės plėtros kryptį, atsižvelgiant į kiekvieno regiono specifiką.“
Komandų dialogas ir bendri prioritetai
Sausio 28 d. „Penkių kontinentų“ biure buvo surengta atskira diskusija finansų padalinių ir personalo komandų specialistams. Susitikimo metu aptarti veiklos efektyvumo didinimo, vidinio bendradarbiavimo stiprinimo bei talentų paieškos ir pritraukimo strategijų klausimai. Diskusiją moderavo personalo valdymo grupės vadovė Lina Grigonytė.
Strateginė sesija padėjo stiprinti horizontalius ryšius tarp padalinių ir skatinti atviresnį dialogą įmonių grupės viduje. Apibendrindami diskusijas, dalyviai akcentavo, kad tarptautiniai patirties mainai ateityje padės geriau įvertinti galimas rizikas ir taikyti pasiteisinusius sprendimus įgyvendinant naujus projektus. Regioninių padalinių pristatyti rezultatai atskleidė atliktų darbų mastą ir aktyvų komandų įsitraukimą.
Generalinio direktoriaus padėjėjas Andrejus Volkovs (Andrejs Volkovs) atkreipė dėmesį, kad toks renginio formatas tiesiogiai prisideda prie tarptautinio bendradarbiavimo efektyvumo:
„Strateginė sesija dar kartą patvirtino, kad tik atvirai bendradarbiaudami, nuosekliai derindami padalinių veiksmus ir dalydamiesi sukaupta patirtimi galime sparčiau ir veiksmingiau veikti tarptautinėse rinkose. Svarbu, kad visos komandos aktyviai dalyvavo, formuojant 2026 metų prioritetus.“
Pasibaigus strateginei savaitei, buvo numatyti tolesni veiksmai ir patvirtinti pagrindiniai 2026 metų plėtros prioritetai bei susitarta ir toliau glaudžiai koordinuoti veiklą tarptautinėse rinkose.





















