Savitarnos įrenginių saugumas

Savitarnos įrenginių saugumas ‒ šiais laikais yra būtinas bankininkystės sektoriaus reikalavimas. Kasmet daugėja į bankomatus nukreiptų atakų, auga jų daroma žala. Kad pavogtų pinigus, klientų ar banko darbuotojų asmens duomenis, nusikaltėliai naudoja vis įmantresnius būdus. Juos susekti tampa vis sunkiau.

Nuostoliai, patiriami prie bankomato jungiant išorinius nuskaitymo įrenginius (vadinamasis „skimming“ būdas), kasmet viršija 2 mlrd. dolerių, o fizinių atakų žala vien Europos šalyse ‒ net 40 mlrd. dolerių per metus. Siekiant užtikrinti patikimą bankinių savitarnos įrenginių saugumą, būtinas kompleksinis sprendimas, padedantis palaikyti visapusę jų apsaugą nuo įvairių tipų atakų.

Savitarnos įrenginių tinklo savininkai tam naudoja įvairius programinės ir techninės įrangos derinius, taip pat apsaugos nuo fizinio poveikio priemones.

Kurdami savo bankomatų saugumo sprendimus, taikome geriausius pasaulinius šios srities pavyzdžius ir atsižvelgiame į specifines regioninių rinkų ypatybes.

Optimizavimo sritys

Bankomatų ir juose laikomų grynųjų pinigų išlaidos

Didelė banko saugumo tarnybos apkrova

Išlaidos, patirtos šalinant į savitarnos įrenginius nukreiptų atakų padarinius

Savitarnos įrenginių operatoriaus darbo efektyvumo gerinimas

Banko finansinis stabilumas ir gera reputacija

Klientų ginčų sprendimo organizavimas

Į bankomatus nukreiptos fizinės atakos

Daugumoje pasaulio šalių vis dar tebėra populiariausios fizinės bankomatų atakos: mėginimai į juos įsilaužti, perpjauti bankomatą ar jo seifą, pavogti patį įrenginį ir pan. Net, jei nusikaltėliams nepavyksta gauti pinigų, bankomatas smarkiai sugadinamas, o jį sutaisyti ar pakeisti kitu prireikia kelių dienų ar net kelių savaičių.

Įdiegus vaizdo apsaugos sistemą su vaizdo kameromis ir specialiais jutikliais (dujų, temperatūros, judesio), taip pat sistema, saugančia nuo pašalinių įrenginių prijungimo prie bankomato (angl. antiskimming), galima operatyviai gauti duomenis apie visus aplink bankomatą vykstančius įtartinus veiksmus.

Loginės bankomatų atakos (jackpotting ir kt.)

Vykdydami loginę ataką, piktavaliai įdiegia bankomato kompiuteryje specialią piktybinę programinę įrangą, kuri priverčia bankomatą išduoti jame esančius grynuosius pinigus. Tokia programinė įranga gali būti įdiegiama arba per nuotolį, arba tiesiai prie bankomato prijungiant išorinę duomenų laikmeną (atlikus tam tikras fizines manipuliacijas).

Siekiant apsaugoti savitarnos įrenginius nuo loginių atakų, naudojami specializuoti programiniai sprendimai, padedantys šifruoti bankomato kompiuteryje saugomus ir perduodamus duomenis, taip pat programinė įranga, sustabdanti bankomatuose veikiančias neteisėtas programas ir procesus.

Asmeninių duomenų vagystė (skimming, shimming, trapping)

Kad pavogtų asmeninius duomenis, nusikaltėliai naudoja specialius prietaisus ar kortelių spąstus, kuriuos prijungia prie bankomato kortelių skaitytuvo, klaviatūros ar grynųjų pinigų dalytuvo.

Vieni prietaisai (angl. „skimmer“) nuskaito duomenis nuo magnetinės kortelės juostos, o kiti (ang. „shimmer“) – nuo mikroprocesorinių kortelių lusto. Taip pavogta kortelių informacija naudojama kortelės kopijai sukurti.
Dar vienas duomenų vogimo būdas (angl. „trapping“) ‒ mechaniniai spąstai, įtaisomi į bankomato kortelių skaitytuvą, kad sugautų kortelę, arba į grynųjų pinigų dalytuvą, kad sulaikytų išduodamus grynuosius pinigus.

Bankinių savitarnos įrenginių gamintojai diegia į bankomatus specialius įtaisus, kurie saugo nuo tokių piktybinių prietaisų prijungimo, taip pat vis dažniau naudoja belaidį duomenų perdavimo būdą. Papildomi specializuoti programiniai sprendimai ir vaizdo stebėsenos sistemos užtikrina dar didesnę duomenų apsaugą, bankomato naudotojo autorizacijos metu.

Privalumai

Sumažinamos savitarnos įrenginių tinklo apsaugos išlaidos

Sumažinamos išlaidos, patiriamos šalinant į savitarnos įrenginius nukreiptų atakų padarinius

Užkertamas kelias finansų įstaigos reputacijos grėsmei

Palengvinamas apsaugos tarnybos darbas ir ginčytinų situacijų su klientais sprendimas

Optimizuojamas bankomatų tinklo valdymas

Susiję produktai

Mūsų projektai

Naujienos

Užsisakyti