Bankinio forumo Baku atgarsiai: partnerystė su SINAM ir papildomos pajamos iš bankomatų
2022 m. lapkričio 24-25 d. Azerbaidžano sostinėje vyko VI-asis tarptautinis bankininkystės forumas „Saugi, patikima ir stabili bankininkystė “. BS/2 buvo renginio „Premium“ rėmėja.
BS/2 stendą renginyje aplankė valstybinių ir komercinių bankų atstovai, nacionaliniai ir tarptautiniai verslo lyderiai, visuomenės veikėjai, Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Azerbaidžane Egidijus Navikas.
Didžiausio susidomėjimo sulaukė BS/2 sprendimai, padedantys finansų įstaigoms gauti papildomų pajamų naudojant bankomatus. Pavyzdžiui, į savitarnos įrenginius įdiegus programinį sprendimą „FCX.iQ“, jie gali atlikti valiutos keitimo punktų funkciją. Šis sprendimas automatizuoja kursų, mokesčių ir valiutų porų nustatymą, taupo operatorių laiką ir pastangas.
Į bankomatus įdiegta mokėjimų surinkimo ir pinigų pervedimo sistema „Payments.iQ“ išplečia bankomato funkcijas ir suteikia papildomų galimybių atlikti elektroninius mokėjimus (sumokėti mokesčius, baudas, atsiskaityti už komunalines paslaugas), įsigyti bilietus ir papildyti sąskaitas.
Abu produktai padeda bankams sumažinti filialų operatorių krūvį ir suteikti klientams patrauklesnių paslaugų, nes bankomatai gali apdoroti ir mokėjimo kortelių, ir grynųjų pinigų mokėjimus.
BS/2 stende taip pat buvo pristatyti:
- šiuolaikiniai „Diebold Nixdorf“ („DN Series 200H“) bankomatai su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema.
Įrenginiai gali apdoroti iki 300 (8-ių skirtingų nominalų) banknotų vienos operacijos metu. Dėl tokio operatyvaus darbo jie puikiai tinka tose vietose, kur susitelkia daug žmonių. Papildoma nauda – sumažėja būtinų inkasacijų skaičius ir su jomis susijusios išlaidos.
- savitarnos įrenginiams skirti programiniai produktai ( „ProFlex4“ , „Vynamic Marketing“, „iQ“ , „Cash Management.iQ“).
Įdiegus šiuos sprendimus, galima sumažinti iki 50 proc. bankomatų eksploatavimo išlaidų ir užtikrinti nepertraukiamą jų veikimą. Programinės sistemos turi patogią ir patrauklią vartotojo sąsają, kuri lemia teigiamą bankomatų naudotojų ir juos prižiūrinčių technikos specialistų patirtį.
- EFTPOS terminalai ir jiems skirta programinė sistema „iQ“ .
Šie modernūs atsiskaitymo įrenginiai, veikiantys mobiliosios operacinės sistemos pagrindu, yra paklausūs tarp prekybininkų, nes jais galima atlikti ir bekontakčius mokėjimus.
Azerbaidžane grynųjų pinigų apyvarta viršija 42 proc., o bekontakčių mokėjimų skaičius pastaruoju metu padvigubėjo. Kadangi šalyje naudojamos ir tarptautinės „Visa“, „MasterCard“ ir „UnionPay“ kortelės, svarbu užtikrinti saugų operacijų paskirstymą tiek nacionalinėse, tiek tarptautinėse mokėjimo sistemose. Taigi daugiau nei 10 šalies bankų jau prisijungė prie „TransLink.iQ“ platformos, kad galėtų valdyti savo mokėjimo terminalų tinklą.
- grynųjų pinigų apdorojimo įranga (banknotų lygiavimo įrenginys „Tresmer TSB-1000“, skaičiavimo ir rūšiavimo aparatas CPS X5500, stalinė grynųjų pinigų tvarkyklė X2300).
Šios mašinos automatizuoja rankinį grynųjų pinigų krovimo ir rūšiavimo darbą, pagreitina procesą iki 70 proc. Galimybė aptikti suklastotus banknotus ir patogi prieiga, leidžianti pašalinti užstrigusius banknotus, sumažina mašinos prastovas.
- mažmeninės prekybos įranga: „Diebold Nixdorf“ savitarnos kasos su monetų ir kupiūrų recirkuliacijos sistema ir išorinė prekybinė įranga.
Į renginį susirinko dalyviai iš Kaukazo regiono, Rytų Europos, Europos Sąjungos šalių, Turkijos ir JAV. Forumo dalyviai diskutavo apie bankininkystę, „COVID-19“ įtaką, skaitmenines platformas ir mokėjimų apdorojimo įrangą, kibernetinio saugumo tendencijas, bankinių paslaugų ateitį ir kitas aktualias temas, susijusias su „FinTech“. BS/2 generalinio direktoriaus pavaduotojas strateginėms kryptims Kirill Ovsiannikov papasakojo apie skaitmeninės transformacijos tendencijas finansų sektoriuje:
„Skaitmeninių paslaugų diegimo procesas skiriasi priklausomai nuo paslaugos. Klientai vertina banko darbuotojo dalyvavimą, sprendžiant tam tikrus klausimus tiesioginio bendravimo metu. Dažniausiai tai būna konsultavimas. Be to, neturėtume pamiršti auditorijos, kuri turi ribotas galimybes naudotis šiuolaikinėmis paslaugomis. Tradiciniai bankų skyriai, bankomatų tinklai ir savitarnos kioskai bus paklausūs tol, kol klientams bus patogu gauti paslaugas šiais būdais“.
Vienas iš reikšmingų renginio įvykių – pasirašyta partnerystės sutartis su Azerbaidžano IT bendrove SINAM. Dokumentą pasirašė BS/2 regioninio biuro vadovas Ilgar Hasanov ir SINAM prezidentas Elchin Alijev. Įmonės susitarė kartu kurti sprendimą, sudarysiantį galimybę bankomatuose išduoti greitąsias paskolas fiziniams asmenims. Šiam tikslui įgyvendinti bus naudojama veido atpažinimo technologija.
Kasmet Baku rengiamas Tarptautinis bankininkystės forumas yra prestižiškiausias finansų ir bankininkystės renginys Užkaukazės regione. Šeštąjį forumą rėmė Azerbaidžano Respublikos centrinis bankas, Azerbaidžano bankų asociacija ir Ekonomikos reformų centras.
BS/2 Azerbaidžano rinkoje veikia jau 23 metus. Šiuo metu Baku ir Gendžėje veikia du šios įmonės techninės priežiūros centrai, kurių darbuotojai prižiūri bei remontuoja bankinę įrangą ir mokėjimo terminalus, įgyvendina technologinius projektus.
BS/2 sėkmingai bendradarbiauja ir su didžiausiais Azerbaidžano prekybos tinklais. Tarp naujų sėkmingų projektų – prekybos tinklų „Bravo“, „Bazarstore“, ARAZ, RAHAT aprūpinimas kasos aparatais, svėrimo įranga, prekių inventorizacijos ir sandėlio valdymo įrenginiais.
BS/2 komanda taip pat dalyvavo, kuriant efektyvią ir patogią savitarnos aplinką didžiausiems Azerbaidžano bankams „Kapital Bank“, ABB, „Azer Turk Bank“, „Muganbank“, „Xalq Bank“, „Rabitabank“, „Yelo Bank“, „Ziraat Bank“, „Bank Respublika“, „Expressbank“, „Premium Bank“.
Jei domina forume skaitytas mūsų atstovo pranešimas ir norėtumėte gauti daugiau informacijos apie forume pristatytus sprendimus, paspauskite šią nuorodą >>