Naujienos apie produktus

„Penki kontinentai“ išleido knygą apie grynųjų pinigų judėjimą

Dar visai neseniai įmonių grupė „Penki kontinentai“ išleido Tachmasib Dadašev knygą „Šiuolaikinės vaizdo apsaugos platformos“, o šiandien vartome jau antrąją šio autoriaus knygą – „Grynųjų pinigų judėjimas: istorija ir technologinės perspektyvos“.

Knyga ne veltui pasirodė prieš „Penkių kontinentų“ grupės įmonių BS/2 ir „ASHBURN International“ atstovams išvykstant į Sakartvelą, kur vyksta tarptautinis seminaras ICCOS (angl. The International Commercial Cash Operations Seminar) apie grynųjų pinigų operacijas. Šis renginys, skirtas aptarti grynųjų pinigų reguliavimo ir judėjimo klausimams – puiki galimybė pristatyti naują leidinį tikslinei auditorijai.

Naujoji knyga pasakoja apie grynųjų pinigų atsiradimo istoriją: nuo pirmojo piniginio vieneto šekelio (jį sudarė 180 miežio grūdų), naudoto prieš 3 000 metų Mesopotamijoje, iki pirmųjų popierinių banknotų atsiradimo, galiausiai, ir iki šių dienų. Ilgametė patirtis rodo, kad  grynieji pinigai – vienintelis kiekvienam prieinamas atsiskaitymo būdas, nepriklausantis nuo žmogaus pajamų ir amžiaus. Šiandien, kai bendra pasaulio ekonomika yra nestabili, šlamantys banknotai vis dar yra patikima gyventojų stabilumo garantija. Nepaisant to, kad išpopuliarėjo mokėjimo kortelės ir įvairūs elektroniniai atsiskaitymo būdai, negrynųjų pinigų atsiskaitymai negali visiškai išstumti iš apyvartos grynųjų. Jų vartojimas vis dar auga, todėl finansų įstaigos ir prekybos įmonės ieško šiuolaikinių technologinių priemonių, kurios padėtų valdyti grynųjų srautus.

Grynųjų pinigų apdorojimas (gamyba, transportavimas, rūšiavimas, tikrinimas nuo padirbimo, saugojimas, inkasavimas ir t.t.) – sudėtingas, brangus ir su nemažomis rizikomis susijęs procesas. Knygoje pristatoma visapusė įvairių grynųjų pinigų judėjimo automatizavimo ir optimizavimo priemonių analizė tiek iš techninės, tiek iš organizacinių procesų pusės.

Autorius daug dėmesio skiria BS/2 sukurtam programiniam sprendimui „Cash Management.iQ“, kuris padeda efektyviai valdyti grynųjų pinigų srautą vidinėje bankų ir prekybos organizacijų infrastruktūroje.

Skirtingi sistemos moduliai padeda ne tik prognozuoti grynųjų pinigų poreikį kiekvienoje lėšų priėmimo ir išdavimo vietoje, bet ir kontroliuoti inkasacijų įgyvendinimą. Būtent kompleksinis požiūris padeda organizacijoms mažinti kasdienes išlaidas, susijusias su grynųjų pinigų apyvarta, augina jų konkurencingumą rinkoje.

Jei domitės techniniais sprendimais, padedančiais valdyti grynųjų pinigų saugojimo, perskaičiavimo ir transportavimo procesus; jei rūpi skaitmeninės valiutos ir jų plėtros perspektyvos, siūlome nemokamai parsisiųsti knygą „Grynųjų pinigų judėjimas: istorija ir technologinės perspektyvos“:

Knyga anglų kalba

Knyga rusų kalba

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti