Grynųjų pinigų valdymas mažmeninės prekybos vietose

Pastaruoju metu pasaulinėje rinkoje pastebimos dvi priešingos tendencijos: atsiskaitymų grynaisiais  pinigais dalis mažmeninėje apyvartoje mažėja, tačiau naudojamų grynųjų pinigų skaičius auga.

Taigi, nepaisant atsiskaitymų negrynaisiais pinigais augimo, grynieji pinigai visame pasaulyje vis dar išlieka populiariausia atsiskaitymo už prekes ir paslaugas priemonė.

Europos centrinio banko duomenimis, pandemija tik padidino grynųjų pinigų augimą. 2020 m. pabaigoje grynųjų pinigų apyvartoje buvo daugiau nei 1,4 trilijono eurų (1,7 trilijono JAV dolerių), t.y. 11 proc. daugiau nei prieš metus. Vartotojų apklausos rodo, kad taip yra todėl, jog žmonės ir toliau tiki, kad grynieji yra saugiausias ir aiškiausias atsiskaitymo būdas.

Optimizavimo sritys

Grynųjų pinigų saugojimas

Inkasavimo išlaidos

Darbo procesų automatizavimas

Darbo krūvio planavimas ir paskirstymas

Dokumentacijos automatizavimas

Saviinkasacija ir grynųjų pinigų saugojimas

Jei uždirbtos pajamos laikomos pačioje parduotuvėje, ne tik patiriamos išlaidos dėl jų saugumo užtikrinimo priemonių, bet ir išauga prekybos organizacijos poreikis apyvartinėms lėšoms.

Grynųjų pinigų įnešimo automatai ir elektroninės kasos padeda užtikrinti aukštą įnešamų grynųjų pinigų saugumą, taip pat suteikia galimybę akimirksniu įskaityti pajamas į prekybininko sąskaitą, taip prekybininkui išvengiant grynųjų pinigų spragų.

Inkasavimo išlaidų mažinimas

Atskiras mažmeninės prekybos vietas prijungiant prie automatizuotos pinigų srautų valdymo sistemos, galima sumažinti grynųjų pinigų įnešimo/išdavimo vietų inkasavimo išlaidas, taip pat aprūpinti parduotuvę reikiamu skaičiumi keičiamų lėšų.

Be to, šiuolaikinės grynųjų pinigų valdymo sistemos suteikia nemažai priemonių, užtikrinančių momentinį surinktų lėšų įskaitymą į įmonės sąskaitą, taip sumažinant organizacijos apyvartinių lėšų poreikį.

Viena iš tokių priemonių gali būti, pavyzdžiui, QR kodų, prisegamų prie inkasavimo maišelių ir kasečių, generavimas pačioje grynųjų pinigų valdymo sistemoje. Inkasatoriui nuskaičius tokį kodą, duomenis apie grynuosius pinigus iš karto patenka į sistemą, o patys grynieji gali būti įskaitomi į sąskaitą.

Kupiūrų perskaičiavimas ir patikrinimas

Kitas iššūkis, su kuriuo susiduria prekybininkai – didelio banknotų ir monetų skaičiaus apdorojimas.  Šie procesai reikalauja didelių žmogiškųjų išteklių, taip pat papildomų investicijų į specializuotą grynųjų pinigų perskaičiavimo ir patikrinimo įrangą.

Šiuolaikinėse elektroninėse kasose, grynųjų įnešimo automatuose naudojamos tokios pačios inovacinės grynųjų pinigų tikrinimo technologijos, kaip ir naujausiuose bankomatų modeliuose. Minėti įrenginiai perskaičiuoja pinigus gerokai greičiau nei dauguma lėšų skaičiavimo ir rūšiavimo mašinų, geba apdoroti didelį grynųjų skaičių vienos operacijos metu.

Taigi įsigydami grynųjų įnešimo automatus, elektronines ar savitarnos kasas, prekybininkai  gali ženkliai sumažinti investicijas į papildomą grynųjų pinigų apdorojimo įrangą, nes minėti įrenginiai be pagrindinių savo funkcijų atliks ir pinigų perskaičiavimą bei patikrinimą.

Privalumai

Apyvartinių lėšų mažinimas

Inkasacijos išlaidų mažinimas

Darbo procesų optimizavimas

Susiję produktai

Naujienos

Užsisakyti