„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos
Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį.
„Tikslinga strategija, kurios laikėmės dar gerokai prieš pandemiją, padėjo išlaikyti stabilius grupės finansinius rezultatus. Grupės apyvarta pirmąjį 2020 m. ketvirtį viršijo 10 mln. eurų ir nebuvo mažesnė už praėjusių metų to paties laikotarpio“, – teigia Idrakas Dadašovas, „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas.
Pasak I. Dadašovo, pandemijos metu grupė, kaip ir kiti verslai Lietuvoje, susidūrė su ribota galimybe gyvai bendrauti su klientais bei partneriais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tad teko sparčiai taikytis prie dinamiškai besikeičiančios aplinkos, o tam puikiai pravertė šiuolaikinės ryšio priemonės. Buvo suorganizuoti ir du bankinės srities vebinarai, kuriuose dalyvavo finansinių įstaigų atstovai iš Azerbaidžano, Kazachstano, Kirgizijos, Sakartvelo, Uzbekistano.
Bankų sektoriaus, kuriame grupė taip pat siūlo savo paslaugas, atstovai šiuo metu itin domisi grynųjų pinigų judėjimo valdymo priemonėmis, bekontakčiais atsiskaitymo būdais ir biometrijos sprendimais.
Atsižvelgdami į pandemijos metu pasikeitusį grynųjų pinigų vartojimą ir kitus įvairių regionų bankinio sektoriaus pokyčius, UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) specialistai tobulino savo programinių produktų šeimą .iQ, kuriamą naudojant duomenų saugojimo, stebėjimo, prieigos ir atvaizdavimo priemones, taikant debesų technologiją, interaktyvią vizualizaciją bei didžiuosius duomenis (angl. Big Data).
Prioritetas – darbuotojai
„Karantinas paskatino labiau susirūpinti darbuotojų ir aplinkinių sveikata, o kartu ir paspartino išmaniųjų technologijų diegimą mūsų įmonių grupėje“, – sako „Penkių kontinentų“ Personalo vadovė Auksė Glavinskienė.
Įmonių grupės centrinės būstinės fojė buvo įrengtas išmanusis įrenginys, į kurį integruotas bekontaktis rankų dezinfekatorius, termovizorius ir biometrinė identifikavimo sistema. Įrenginio ekrane stebėdami vaizdo instrukciją, darbuotojai gali saugiai dezinfekuoti rankas nesiliesdami prie jokių paviršių ir pasimatuoti temperatūrą. Integruota biometrijos sistema atpažįsta darbuotojo veidą, todėl ateityje galėtų būti naudojama ir darbuotojų identifikacijai, įėjimo į darbą kontrolei.
Bekontakčių rankų dezinfekavimo dozatorių įmonių grupė parūpino ir VUL Santaros klinikoms, Vilniaus Antakalnio poliklinikai, Centro poliklinikai, Vilniaus rajono centrinei poliklinikai, LSMU ligoninei Kauno klinikoms.
Karantino metu „Penkių kontinentų“ įmonių grupė siekė padėti tiems, kuriems tuo metu buvo sunkiausia. Beveik 30 tūkst. eurų finansinė parama buvo skirta įvairiems Lietuvoje veikiantiems fondams, renkantiems lėšas būtiniausioms medikų darbo priemonėms įsigyti.
Karantino laikotarpiu nuo el. kortelių skaitytuvų nuomos bei priežiūros paslaugų (jas teikia „ASHBURN International“) finansinių įsipareigojimų Lietuvoje atleista beveik 120 įmonių. Dauguma jų yra mokslo įstaigos, muziejai ir meno galerijos, sporto klubai, kurie dėl karantino negalėjo vykdyti savo veiklos.
Tuo pačiu laikotarpiu buvo taikoma 100 procentų paslaugų nuolaida 65-erių metų ir vyresniems PENKI interneto ir TV klientams. Jos bendra suma sudarė 70 tūkst. Eur.