Naujienos apie įmonę

BS/2 ir „ASHBURN International“ kartu su SUNMI organizavo seminarą Centrinės Azijos šalių bankų atstovams

2022 m. spalio 28 d. Kazachstane, Almatoje, pasibaigus tarptautiniam bankiniam forumui, jo programą pratęsė seminaras apie prekybos mokėjimo terminalų verslą.

Atsiskaitymų negrynaisiais pinigais technologijos yra paklausios bankų sektoriuje, nes suteikia galimybę teikti klientams geresnį kokybišką aptarnavimą ir būti konkurencingiems.

Sužinoti apie modernius sprendimus atvyko bankų sektoriaus atstovai iš Azerbaidžano, Sakartvelo, Kazachstano, Kirgizijos ir Uzbekistano.

BS/2 generalinio direktoriaus pavaduotojas strateginių krypčių plėtrai Kirill Ovsiannikov papasakojo apie technologijas ir dabartines šio verslo tendencijas. Žiūrint paprasto žmogaus akimis, viskas atrodo labai paprasta: klientas prideda kortelę prie skaitytuvo ir gauna kvitą, o bankas nukreipia mokėjimo sumą iš kliento kortelės galutiniam gavėjui (mažmeninės prekybos organizacijai, kurjerių tarnybai, sveikatos centrui ir kt.).

Tačiau iš tikrųjų, norint užtikrinti sklandų tokios sistemos veikimą ir išvengti gedimų, reikalinga speciali įranga: įprastas ir mobilus techninių-programinių įrenginių kompleksas, sistemos nuolatiniam ryšiui su banku palaikyti, sprendimai momentiniam informacijos apdorojimui ir finansų apskaitai.

Seminare buvo pristatytos naujausios priemonės, padedančios kurti bankams efektyvų mokėjimo terminalų paslaugų verslo modelį, ir sprendimai, sudarantys galimybę įdiegti prekybininkams ir galutiniams klientams reikalingas funkcijas.

Ypač paklausi „TransLink.iQ“ programinės įrangos platforma, skirta mokėjimo terminalų tinklui valdyti ir mokėjimo operacijoms paskirstyti. Produktas skirtas veiklos efektyvumui didinti ir mokėjimo terminalų (EFTPOS) priežiūros sąnaudoms mažinti.

Sakartvelo banko „TBC Bank“ Mokėjimo kanalų vadovas Georgi Simoniani seminare pasidalijo BS/2 produktų naudojimo patirtimi. „Android“ pagrindu veikiantys išmanieji SUNMI mokėjimo įrenginiai buvo pritaikyti būtent šio banko poreikiams.

Šie mokėjimai terminalai pranašesni už kitus, nes jais galima ne tik atsiskaityti negrynaisiais pinigais, bet ir atlikti grynųjų pinigų operacijas ir atspausdinti kvitus. Be to, fiskalinius duomenis jie perduoda realiuoju laiku. Bendradarbiaudamas su BS/2, bankas taip pat įgyvendino galimybę skaitmenizuoti klientų duomenis, kad būtų galima apskaičiuoti naujo prekybininko pritraukimo sąnaudas.

„TBC Bank“ taip pat naudoja BS/2 programinį sprendimą „Cash Management.iQ“, skirtą grynųjų pinigų judėjimui optimizuoti. Pranešėjo teigimu, pastaruoju metu vietinėse rinkose suintensyvėjo konkurencija dėl klientų, todėl net ir visiškai tradiciniai bankai atsigręžia į „FinTech“ sritį ir pradeda diegti šiuolaikinius programinės įrangos produktus.

SUNMI pardavimų direktorius NVS ir Mongolijoje Andrejus Kuznecovas seminaro dalyviams papasakojo apie prekybininkams skirtas modernias technologines sistemas, o „ASHBURN International“ vykdomasis direktorius Žoržas Šarafanovičius – apie mokėjimo terminalų tinklų priežiūrą.

Renginys baigėsi apskritojo stalo diskusija, kurios metu bankinio sektoriaus ekspertai aptarė iššūkius, su kuriais susiduria, ir jų sprendimo būdus. Diskusijoje dalyvavo Žoržas Šarafanovičius  iš „ASHBURN International“ (Lietuva), Davit Meskhidze iš „Liberty Bank“ (Sakartvelas), Denis Kokhaev iš „Kapitalbank“ (Uzbekistanas), Temurbek Bakhramov iš „Xalq Bank“ (Uzbekistanas), Anar Gasymov iš „AzerTurkBank“ (Azerbaidžanas).

Štai kokie mokėjimo terminalų paslaugų verslo privalumai prekybininkams:

  • Klientų skaičiaus didinimas. Vartotojai renkasi atsiskaitymą negrynaisiais pinigais, nes jis greitas (nereikia gaišti laiko ieškant reikiamų banknotų piniginėje ir laukiant grąžos) ir saugus (kortelę galima užblokuoti vagystės atveju). Skaičiuojama, kad atsiskaityti banko pavedimu užtrunka 1,5 karto trumpiau nei grynaisiais pinigais.
  • Čekio išaugimas. Atsisakyti virtualių pinigų psichologiškai lengviau nei popierinių. Be to, klientas gali neturėti pakankamai grynųjų pinigų dideliems mokėjimams atlikti, o kortele galima ne tik sumokėti didelę sumą, bet ir gauti nuolaidą ar susigrąžinti dalį išleistų pinigų.

BS/2 jau daugiau nei 25-erius metus tiekia techninę ir programinę įrangą finansų įstaigoms 80-yje pasaulio šalių, taip pat teikia užsakomąsias mokėjimo terminalų diegimo ir priežiūros paslaugas.

„ASHBURN International“, kuri kartu su BS/2 priklauso įmonių grupei „Penki kontinentai“, kuria ir diegia programinės įrangos sistemą „TransLink.iQ“, skirtą valdyti mokėjimo terminalų tinklams ir paskirstyti jais atliekamas mokėjimo operacijas.

SUNMI gamina „Android“ pagrindu veikiančius mokėjimo terminalus. „Penki kontinentai“ antrinės įmonės „ASHBURN International“ ir BS/2 tiekia šiuos terminalus savo klientams ir užtikrina jų kokybišką techninę priežiūrą.

Seminaro vaizdo įrašą ir kitą medžiagą apie minėtus produktus galite rasti čia.

Kilo klausimų?

Naujienos

Užsisakyti