ბაზრის განვითარების ხელმძღვანელი (საქართველო, აზერბაიჯანი)
დმიტრო კოვალენკო პასუხისმგებელია ბიზნესის განვითარების და სამუშაო პროცესების ეფექტიანობის გაუმჯობესებაზე. ასევე, პარტნიორებთან ურთიერთობების გაძლიერებასა და განვითარებაზე საქართველოსა და აზერბაიჯანის რეგიონში.
პროფესიული კარიერა
დმიტრო, BS/2-ის გუნდს 2024 წლის ივლისში შემოუერთდა. მისი პროფესიული გამოცდილების უმეტესი ნაწილი საბანკო სფეროს მოიცავს – ის 20 წლის განმავლობაში უკრაინის სხვადასხვა უცხოურ კომერციულ ბანკში მუშაობდა. გარდა ამისა, დმიტროს წარმატებული გამოცდილება აქვს ბიზნეს-პროექტების განვითარებაში როგორც წარმოების, ასევე FinTech-ის სექტორში.
დმიტრო თავისუფალ დროს წიგნების კითხვას უთმობს. მისი თქმით, ლი იაკოკას წიგნი „მენეჯერის კარიერა“ მას მენეჯმენტის საფუძვლების უკეთ გაგებაში დაეხმარა.
ხელმძღვანელობის მიდგომა
დმიტრო დარწმუნებულია, რომ წარმატების მთავარი ფაქტორი კომპანიის საერთო ხედვისა და მიზნების მკაფიო გაგებაა. გუნდის ძალისხმევის ეფექტური სინქრონიზაცია ქმნის სინერგიას, რაც ორგანიზაციას გამორჩეული შედეგების მიღწევაში ეხმარება.
მისი პროფესიული საქმიანობის ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი მიღწევა ის მომენტია, როდესაც მოქმედი ან პოტენციური კლიენტები საკუთარი ინიციატივით იწყებენ დიალოგს და პროფესიულ საკითხებზე კონსულტაციისთვის მიმართავენ, მიუხედავად იმისა, რომ ალტერნატიული ვარიანტები კონკურენტებს შორისაც აქვთ.
თქვენი დრო შეზღუდულია, ამიტომ არ დახარჯოთ იგი, რომ იცხოვროთ სხვისი ცხოვრებით.