Dmitriy Oʻzbekistondagi shoʻba korxonasini rivojlantirish strategiyasini ishlab chiqish, barcha boʻlinmalarning mukammal ishlashini taʼminlash, yangi mijozlarni izlash va jalb qilish, moliyaviy oqimlarni nazorat qilish uchun masʼul.
Karera
Dmitriy Xarchenko 2023 yilning oxirida BS/2 Tashkent rahbari lavozimiga tayinlangan. Ungacha ikki bank Boshqaruv Raislarining maslahatchisi sifatida ishlagan. 2021-2023 yillar davomida esa Oʻzbekistonning 17 ta banki tomonidan qoʻllaniladigan avtomatlashtirilgan bank tizimi (ABS) yetkazib beruvchi kompaniyada faoliyat yuritgan.
Bank sektoridagi katta tajriba va chuqur bilimlar hozirda Dmitriyga BS/2 Tashkent shoʻba korxonasini strategik rivojlantirish boʻyicha vazifalarni hal etishda yordam bermoqda.
Dmitriy oilasi bilan oʻtkazgan vaqtni qadrlaydi va faol sport bilan shugʻullanadi. Uning sevimli mashgʻulotlaridan biri tekvondo boʻlib, bu sport turi uni jismoniy formda ushlab turishga yordam beradi.
Rahbarlik usuli
Dmitriy ishonchi komilki, kompaniya muvaffaqiyati jamoaning professionalligi va motivatsiyasiga bevosita bogʻliq. U yuqori malakali mutaxassislarni tanlashga katta eʼtibor qaratadi, chunki aynan ular samarali va sifatli ish jarayonini taʼminlaydilar.
Dmitriy oʻz faoliyatida halollik va adolat tamoyillariga amal qiladi, ishonch va oʻzaro hurmatga asoslangan korporativ madaniyatni yaratishga intiladi.
Zahmat va mehnat – muvaffaqiyat kalitlari boʻlib, ular yangi imkoniyatlar va yutuqlarga yoʻl ochadi.